Zpět 10/07/2014

Je vůbec nějaký důvod jít k volbám? Ano, je: „Slovo starosty“.Naše bytové družstvo (s více jak 210 bytovými jednotkami) se řadu let potýká s hlukem hospodských zařízení a heren, které jsou vzdáleny jen několik metrů od našich oken. V létě se nedá spát se zavřenými, natož pak s otevřenými okny. Marně jsme volali městkou policii, ať ukončí hlasité oslavy na zahrádkách, řev a bitky opilců, rozbíjející se sklo, různá Caruso show a diskotéky trvající často do pozdních nočních hodin.

Městská policie, když už přijela, kamarádsky až familiárně sdělila našim občanům, ať tolik nehlučí. Po jejich odchodu nastalo bujaré veselí, oslavující bezmocnost  naší městské policie.

Proto jsme využili starostou avizované „setkání s občany“ (znalý čtenář ví, že je to začátek předvolební kampaně) konané na jaře tohoto roku ve školní družině. Sešlo se několik desítek občanů, kteří ventilovali své problémy. My jsme za bytové družstvo přednesli návrh, aby hospodská zařízení u našich panelových domů byla otevřena do 22:00.

I my v našem bytovém družstvu máme domovní řád, který zakazuje hlučet mezi 22:00-6:00 hodinou.

Pan starosta nám dal své slovo, že pokud seženeme 50 podpisů, tak to zařídí. My jsme sehnali podpisů skoro 200. Slavnostně jsme naši „petici“ zanesli panu starostovi, který je placen z našich daní a měl by hájit zájmy občanů.

Ale ouha, u pana starosty jsme byli celkem 3x a pokaždé se nám snažil vysvětlit, že je to podnikání a že s tím nemůže nic dělat. Tato slova vyřčená z úst člena sociální demokracie zněla opravdu úsměvně. Co z toho plyne?

1)    Pan starosta dal své slovo a slíbil něco, co nemůže dodržet. V tom případě cokoliv pan starosta řekne, už mu nelze věřit; nebo

2)     pan starosta dal své slovo a věděl, že ho není schopen dodržet. V tom případě vědomě lhal svým voličům.

 

Opravdu chcete mít starostu, který nedrží své slovo? Opravdu je Vám to jedno? Není toto důvod jít ke komunálním volbám? Protože pokud nepůjdete volit, tak tento pán ze sociální demokracie, který nehájí zájmy voličů, tam bude další 4 roky.

Sdílejte článek