Zpět 08/06/2018

Festival v ulicích rozproudí centrum

Festival v ulicích na konci školního roku v pátek 29. června a o den později v sobotu rozproudí centrum Ostravy. Multižánrový festival nabídne atmosféru plnou radosti a zážitků. Připraveny jsou na desítky výběrových koncertů na pódiích i mimo ně. Novinkou letošního programu bude noční průvod Ostravou s ohňovou show. 

Připraveny jsou na desítky výběrových koncertů na pódiích i mimo ně. Novinkou letošního programu bude noční průvod Ostravou s ohňovou show. Účastníci si společně zazpívají noční chorál napsaný přímo pro festival. Můžete se těšit na workshopy, soutěže i nespočet sportovních aktivit. Chybět nebudou ani DJs, design zóna nebo bohatý program pro děti.  

Festival je akce, která výrazným způsobem pomáhá oživovat centrum a přinášet kulturu lidem. Letošní ročník je znovu spojen s ukončením školního roku, a mladším návštěvníkům je uzpůsobena část jeho programu.

Festival v ulicích nabídne hudbu všech žánrů i zajímavé workshopy, a to na čtyřech festivalových scénách: ve valech před Slezskoostravským hradem, v amfiteátru hradu, na Černé louce a před Cooltourem. 

Letošní festival zahájí oblíbený písničkář s trefnými texty Pokáč. Mezi hlavní hvězdy patří Aneta Langerová nebo David Stypka a jeho kapela Bandjeez. Přijede také swingový zpěvák Petr Sovič se svým big bandem, který doprovodí Petera Lipu a Jitku Zelenkovou. Kapela Zrní vystoupí v doprovodu souboru Camerata Janáček.

Návštěvníci budou mít možnost sportovat, projet se na lodičkách po řece Ostravici nebo si zahrát deskové hry. Program bude i letos opět bohatý!

 

Sdílejte článek