Zpět 08/08/2019

Edita Kozinová – naše Žena regionu ze Slezské Ostravy

Edita Kozinová region Moravskoslezský kraj Rodinné a komunitní centrum Chaloupka založily před 15 lety tři matky na mateřské dovolené, které nechtěly sedět doma. Naopak, chtěly potkávat i jiné matky s dětmi a společné vytvářet aktivity, kterých se mohou zúčastnit jakékoli věkové kategorie.  

Od doby vzniku se, díky nasazení, píli a životní energii paní Edity a pomoci Naděždy a Hany, Chaloupka stala jednou z nejvýznamnějších a největších organizací svého druhu v Ostravě. Chaloupka je nyní zaměřena na práci s rodinami a dětmi. Zvláště na posilování rodinných hodnot a mezigeneračních vztahů, posílení rolí rodičů, mateřských a otcovských rolí ve společnosti. Podporuje právní ochrany rodiny, mateřství a stejných příležitostí pro všechny, zdravý život ve zdravém prostředí, harmonii mezi prací a rodinným životem, multikulturní prostředí, rozvoj sociální práce a komunity a také účast na aktivitách veřejného života pro rodiny v moravskoslezském regionu. Centrum navíc poskytuje řadu pravidelných aktivit, jako je sociální pomoc v těžkých životních situacích, poradenská služba, Montessori systém vzdělávání, cvičení pro těhotné ženy, cvičení pro rodiče a jejich děti, jóga, lekce cizího jazyku, výuka hudby a tance, výuka umění, doučování dětí a mnoho dalších. Chaloupka je také pomocnou organizací pro téměř 70 pěstounských rodin a současně vyhledávající nové náhradní rodiče. V posledních letech se zaměřuje také na mladé lidi odcházející z náhradní rodinné péče, přičemž přenáší zkušenosti ze zahraničí. V oblasti práce s rodinami paní Edita založila celorepublikovou Unii center pro rodinu a komunitu a v Moravskoslezském kraji síťuje a pomáhá podobným organizacím. Za všechny zkušenosti je vděčná nejen své práci. Dokázala překonat těžké onemocnění a o to víc si váží každého dne, který může nejen prožít, ale i předávat zkušenosti a pomáhat ostatním. Paní Editě jsme tak v kraji velmi vděční za vše, co pro pomoc druhým a šťastným rodinám obětuje.

My jsme rádi, že máme mezi sebou přesně takové lidi jako je Edita a pokud si myslíte, že odvádí skvělou práci, podpořte ji prosím hlasem na:

https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu/

Děkujeme!

 

Sdílejte článek