Zpět 03/07/2019

Dokončili jsme rekonstrukci veřejného prostranství a výstavbu dětského hřiště

Na konci loňského roku jsme zahájili úpravy veřejného prostranství mezi ulicemi Lámař, Koblovská a Výdušná v Koblově. Během rekonstrukce jsme zajistili vybudování zastávky MHD, výstavbu přilehlého chodníku a postavili jsme oplocené dětské hřiště s hracími prvky. Stavbu pro nás realizovaly Technické Služby a.s. Slezská Ostrava a náklady činily zhruba 1,9 milionů korun.   

Slavnostního přestřižení pásky při příležitosti dokončení investiční akce se ujme ve středu 10. června ve 13 hodin starosta Richard Vereš a místostarosta Roman Goryczka. Těšit se můžete i na  pěvecké vystoupení dětí z mateřských školek, které si následně jako první oficiálně vyzkouší nové hřiště. 

Hřiště je určeno k rekreačnímu vyžití dětí ve věku od 2 do 6 let. Součástí hřiště je vahadlová houpačka, dvě houpadla na pružině, čtvercová cvičná stěna a rozhledna se sítí, žebříkem, chodníkem a skluzavkou. Hřiště je možné využívat v období od 1. dubna do 30. listopadu, denně od 9 do 20 hodin. “Chtěl bych popřát dětem, aby si nové hřiště užívaly co nejčastěji, a aby si lidé vážili zkrášleného okolí svého domova,“ uvedl starosta Richard Vereš.

 

Sdílejte článek