Zpět 31/10/2017

Českobratrská se otevře 1. listopadu

Rozsáhlá oprava Českobratrské ulice je u konce. V úterý 24. října se uskutečnily poslední tři kolaudace. Do úterý 31. října budou vydány všechny kolaudační souhlasy a od 1. listopadu bude ulice Českobratrská průjezdná pro veškerou dopravu. V provozu budou i autobusové zastávky „Husův sad“ a na ně navazující zpevněné plochy a komunikace pro pěší.  

V těchto chvílích probíhá odstraňování posledních drobných nedostatků a realizace extenzivních trvalkových záhonů. 

Rekonstrukce velmi vytížených dopravních tepen, navíc v samém srdci města, je vždy náročná.

Ačkoliv přípravy rekonstrukce Českobratrské ulice trvaly řadu let a začaly ještě dříve než přípravy na opravu Nádražní ulice, na řadu přišla nejdříve Nádražní, která dostala přednost kvůli havarijnímu stavu inženýrských sítí a možnosti čerpat dotace. Až následně jsme zahájili rekonstrukci Českobratrské ulice. Koordinace prací vyžadovala vzájemnou spolupráci a vstřícnost všech zhotovitelů. Také proto jsem potěšen, že i přes náročnost této investiční akce se podařilo práce dokončit s měsíčním předstihem. Už ve středu se uleví řidičům i chodcům, kteří Českobratrskou začnou využívat v plném rozsahu,“ řekl náměstek primátora Břetislav Riger.

Frekventovaná dopravní tepna v centru města podstoupila potřebnou rekonstrukci v úseku mezi ulicemi Sokolskou třídou a Nádražní ulicí, která začala v polovině května. Týkala se výměny inženýrských sítí a položení nového povrchu vozovky.  Do první vrstvy asfaltobetonu umístili dělníci indukční smyčky a kabeláž, které detekují dopravu v křižovatce a umožňují ji řídit prostřednictvím světelné signalizace. Podél vozovky se nově objevily záhony se zelení. Ozeleněny jsou také dělící ostrůvky u přechodů pro chodce.

Cena rekonstrukce Českobratrské ulice činí 33,48 milionů korun včetně DPH.

 

Sdílejte článek