Zpět 10/11/2017

Během následujících dnů nazdobíme vánoční strom i ulice

V neděli 3. prosince se naplno rozzáří na Masarykově náměstí vánoční strom. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu s videomappingem je naplánováno na 17 hodin, program bude zahájen již 16 hodin. Po slavnostním rozsvícení stromu vystoupí Bára Basiková.  

Strom na Masarykově náměstí je od loňska umělý, je 10 metrů vysoký, 4,5 metrů široký a skládá se z více než 27 tisíc větví. Jeho instalace a zdobení se uskuteční ve dnech 13. – 17. listopadu. „Strom na Masarykově náměstí bude mít výzdobu složenou z ozdob z předchozích let včetně hvězdy se znakem města Ostravy na jeho špici. Celý strom bude nazdoben do stříbrné a smetanové barvy,“ uvedla starostka Petra Bernfeldová. 

Zdobení ulic bude zahájeno 14. listopadu. Vánoční výzdobou budou ozdobeny i ulice 30. dubna, Kostelní, Nádražní, Českobratrská, Husův sad, 28. října od ulice Novinářské po ul. Nádražní, Sokolská tř., nám. Msgr. Šrámka, nám. Sv. Čecha, Zahradní, Reální, Čs. legií, Umělecká, Smetanovo nám., Solná, Poštovní, 28. října od VZP po Smetanovo náměstí, Masarykovo náměstí, Jiráskovo náměstí, Zámecká, Puchmajerova, nám. Dr. E. Beneše. Na výzdobu v uvedených ulicích bude použito 470 ozdob, které jsme pořídili v minulých letech.

V letošním roce bude centrální obvod díky dotaci města ještě více osvětlen. Budeme mít zcela nové vánoční prvky – tavernu s rozhlednou, čtyři anděly, pět a půl metrů vysoký ledový strom, betlém s osvětlením. Masarykovo a Jiráskovo náměstí ozdobí světelné brány, nově budou zářit některé domy na Masarykově náměstí. Náklady na pořízení osvětlení a 36 nových vánočních stánků činí cca 4,3 mil. Kč. Náklady na jejich pořízení uhradilo statutární město Ostrava.  

„Na letošní Vánoce a vánoční trhy v centru města jsme přispěli historicky prozatím nejvyšší  částkou sedmi milionů korun. Přejeme si, aby oslava těchto nejkrásnějších svátků, navíc  v roce, ve kterém město slaví 750 let od první písemné zmínky, byla opravdu důstojná a atraktivní. Věřím, že nové stánky, výzdoba i kulturní program přilákají ještě více návštěvníků než v minulých letech a že si všichni užijí  tu pravou vánoční atmosféru,“ dodal ostravský primátor Tomáš Macura.

Vánoční trhy na Masarykově a Jiráskově náměstí budou zahájeny v sobotu 25. listopadu. Stánky s občerstvením budou i na ulici Solná a v prostoru bývalé květinové síně. „Trhy budou probíhat denně od 25. listopadu do 23. prosince. Každodenně si pak občané budou moci užít bohatý program přinášející atmosféru Vánoc. Ten bude prokládán koncerty známých umělců, vystoupí například Ewa Farná, Marek Ztracený, kapela Šajtar, Nebe, Sebastian, Tomáš Savka nebo na závěr 23. prosince Buty. Tak jako v minulých letech se bude na náměstí bruslit,“ doplnila starostka.

 

Sdílejte článek