Zpět 15/11/2016

Během následujících dnů nazdobíme vánoční strom. Do ulic doplníme novou výzdobu.

V neděli 27. listopadu se naplno rozzáří na Masarykově náměstí vánoční strom, čímž budou oficiálně zahájeny letošní vánoční trhy. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu je naplánováno na 17 hodin. Strom na Masarykově náměstí je letos poprvé umělý, je 10 metrů vysoký, 4,5 metrů široký a skládá se z více než 27 tisíc větví. Jeho zdobení se uskuteční 15. – 22. listopadu. "Strom na Masarykově náměstí bude mít výzdobu složenou z ozdob z předchozích let, která bude doplněná novými prvky. Na špici bude hvězda se znakem města Ostravy a nové budou i baňky. Celý strom bude nazdoben do stříbrné a smetanové barvy,“ uvedla starostka Petra Bernfeldová.

Zdobení ulic bude zahájeno tento čtvrtek a pátek. Vánoční výzdobou budou ozdobeny ulice 30. dubna, Kostelní, Nádražní, Českobratrská, 28. října, Husův sad, 28. října od ulice Novinářské po ul. Nádražní, Sokolská tř., nám. Msgr. Šrámka, nám. Sv. Čecha, Zahradní, Reální, Čs. Legií, Umělecká a Smetanovo nám. Na výzdobu v uvedených ulicích bude použito celkem 314 ozdob, které máme z předchozích let. Jedná se o zvonky, hvězdy, stromky, komety, vločky atd. Po loňském rozšíření výzdoby do korun stromů na Zámecké ulici a na Jiráskovo náměstí, jsme letos pořídili za finanční podpory města zcela novou výzdobu českého výrobce, kterou nazdobíme ulici Solnou, Poštovní, 28. října od VZP po Smetanovo náměstí, Masarykovo náměstí, Jiráskovo náměstí, Zámeckou, Puchmajerovu, nám. Dr. E. Beneše. Jedná se o dalších 155 vánočních dekorativních ozdob. Výzdoba v ulicích bude rozsvícena ve čtvrtek 24. listopadu.

 

V pátek 25. listopadu budou na Masarykově náměstí zahájeny vánoční trhy. „Trhy budou probíhat denně od 25. listopadu do 23. prosince od pondělí do čtvrtku v době minimálně od 11 do 20 hodin a od pátku do neděle od 10 do 20 hod. Každodenně si pak občané budou moci užít bohatý program přinášející atmosféru vánoc. Ten bude prokládán koncerty známých umělců. Tak jako v minulých letech budeme na náměstí bruslit. Co se týká sortimentu stánkového zboží, při výběru prodejců jsme se snažili upřednostnit tradiční vánoční zboží,“ doplnila starostka.

 

Sdílejte článek