Zpět 26/03/2019

Auditor pod drobnohledem

Každý úřad má mít svého interního auditora/ku. Bohužel městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz o tu svou přišel během roku 2018. Od té doby proběhla dvě nezdařilá výběrová řízení. Až napotřetí to vyšlo! 

Rada městského obvodu ve složení ANO 2011, Piráti a ODS na svém posledním jednání jmenovala do funkce interního auditora Ing. Petru Jenčmionkovou, a to k 1. dubnu 2019. Jsme rádi, že tato pozice byla po tak dlouhé době obsazena, kdyby ale …

… ekonomka Petra Jenčmionková, nar. 1983, je již druhé volební období členkou zastupitelstva města Orlová za hnutí ANO 2011. V letech 2014 až 2018 byla tamní místostarostkou. V současné době je členkou kontrolního výboru. 

Ruka ruku myje. Paní Jenčmionková přichází ze stejného úřadu, odkud „pracovně pochází“ současná starostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Zuzana Ožanová. Obě jsou také stranickými kolegyněmi. Tím se do jisté míry vysvětluje, proč u paní Ožanové dostala nová auditorka zastání. Hnutí ANO 2011 v čele s paní Jenčmionkovou navíc v Orlové vyhrálo volby, ale vedení radnice jim vzali ti druzí. To se přece nedělá, tvrdí paní Ožanová, ač toto sama udělala na radnici Moravské Ostravy a Přívozu. 

 

Sdílejte článek