Zpět 25/09/2017

A opět přijede i svatý Václav…

Náměstí Svatopluka Čecha v Přívoze se znovu po roce, ve čtvrtek 28. září, stane od 10 hodin dějištěm Svatováclavského jarmarku, jenž je připomínkou svatováclavských tradic a zejména Dne české státnosti.  

„Těší mě, že se nám podařilo důstojně a s fantazií navázat na tradici svatováclavských poutí a vnést do centra města kus kvalitní zábavy v originálním pojetí. Tento projekt si už za dobu svého konání našel své příznivce a já věřím, že letos se k nim připojí další,“ zve na oslavu Dne české státnosti starostka Petra Bernfeldová. „Tentokrát je pozornost ještě více soustředěna – pokud to vůbec jde – na děti. Nezapomínáme však ani na dospělé návštěvníky všech věkových kategorií, kteří tu vedle zajímavého programu a ukázek tradičních řemesel najdou i chutné občerstvení. Myslím, že náš Svatováclavský jarmark je skvělou příležitostí, jak příjemně strávit volný sváteční den, připomenout si svatováclavskou tradici a vcítit se do atmosféry středověkých slavností, z nichž jarmark svým pojetím čerpá inspiraci,“ motivuje starostka místní i přespolní. I ti už si ostatně v předchozích letech cestu na tento netradiční jarmark našli. 

Vyvrcholením Svatováclavského jarmarku bude ve 14 hodin průvod, v němž na náměstí na koních přijedou svatý Václav se svou chotí a doprovodem. V průvodu nebudou chybět ani kejklíři, šarlatáni a různí dovední umělci, jejichž ctižádostí bude upoutat pozornost obecenstva a vnést mezi ně ještě více smíchu a zábavy.

Než jarmark v 18 hodin skončí, budou moci přítomni navštívit nejrůznější stánky s výsledky práce zručných řemeslníků i bavit se jednotlivými částmi programu, jehož součástí budou kromě jiného i dvě vystoupení Psích umělců. Ti určitě pobaví nejen příznivce nejlepších přátel člověka, ale všechny návštěvníky, kteří si jejich tanec na hudbu i jiné psí kusy nenechají ujít.

Děti se mohou těšit na malou kozí farmu, kde je pastýř ve stanovený čas zasvětí do tajů dojení, připravena je pro ně spousta nejrůznějších kolotočů, her a zábavných projektů a také budou moci úplně poprvé v historii tohoto jarmarku projít bludištěm a prozkoumat tajemství démonovy hlavy… Takže, děti i dospělí, neváhejte, na Svatováclavský jarmark pospíchejte a prožijte příjemný den plný pohody a zábavy!

 

 

Sdílejte článek