Zpět 29/05/2023

Změny ve vedení Ostravy: Ostravak vyměnil radní, přibyl další náměstek

Předem avizovanou změnu na svém středečním zasedání provedli ostravští zastupitelé. V jedenáctičlenné radě už není Lukáš Semerák z Ostravaka, jehož nahradil kolega z hnutí Břetislav Riger. Došlo tím k přerozdělení resortů.

Radních města Ostravy je stále 11. Už ale není primátor, sedm náměstků a tři radní, nově má Jan Dohnal (Spolu) k ruce hned osm náměstků a pouze dva radní. Jeden z nich, Lukáš Semerák, přenechal svou pozici kolegovi z hnutí Ostravak Břetislavu Rigerovi, jehož si navíc koalice odhlasovala do nově zřízené pozice osmého náměstka primátora.

Změny se týkají čistě hnutí Ostravak. Michal Mariánek si z původních resortů zdravotnictví a investic ponechal pouze zdravotnictví, investice pod sebe vzal právě Břetislav Riger, jenž si navíc od Lukáše Semeráka, který v radě města místo něj končí, přibral také dopravu. Početně silná koalice neměla problém změnu odsouhlasit, přestože opozice k tomuto kroku „zelenou“ nedala.

„Bylo předem domluvené, že investice bude mít v tomto vedení města Břetislav Riger, museli jsme však nejprve odhlasovat změnu mezi zastupiteli, protože Břetislav Riger už v zastupitelstvu města nefiguroval,“ řekl Deníku Lukáš Semerák s tím, že s ohledem na 3 místa v radě pro dvojblok Ostravak-Starostové nebylo jiného řešení, na funkci nelpěl.

Kvůli rozvoji nemocnice

Angažovat se chce jinak. „Budu se do dění snažit zapojit nejen jako zastupitel, ale také prostřednictvím dozorčí rady Dopravního podniku Ostrava a patrně také z pozice předsedy dopravní komise, o čemž se sice ještě nerozhodlo, ale jsme na tom domluveni,“ dodal Semerák s tím, že do personální změny v radě města šel Ostravak proto, že chce soustředit maximální pozornost na rozvoj městské nemocnice, a chce tedy mít v radě specialisty na investice a zdravotnictví.

„Navíc mnoho investic jde do dopravy, proto neuškodí, když bude mít Břetislav Riger tyto resorty pohromadě,“ dodal Semerák. Opozice koalici vytkla, že doprava je klíčový resort, který zasluhuje plnou pozornost, ani v nedávné minulosti to však nebylo pravidlem.

Břetislav Riger ve svých resortech investic a dopravy neplánuje revoluci. „S koaliční smlouvou jsem byl seznámen, ve strategických bodech města by se mělo pokračovat v nastoleném trendu,“ řekl se zmínkou projektů koncertní síně a rekonstrukce domu kultury (po vyřešení finanční stránky, pozn. red), prodloužené Místecké, domova seniorů Hulváky, Severního spoje a modernizace městské nemocnice.

Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/zmeny-ve-vedeni-ostravy-20230527.html

Sdílejte článek