Zpět 27/03/2018

Velikonoce v Ostravě budou letos pestré

Zdroj: Moravskoslezský deník  Atmosféru Velikonoc si budou moci obyvatelé města vychutnat hned na několik způsobů. A nemusí kvůli tomu často ani vyrážet mimo město. Na různých místech a turistických atrakcích naleznou v tomto týdnu velikonočně laděné akce či jarmarky s ukázkami tradičních řemesel a často s doprovodným kulturním programem.     

Už včera začal přímo na Masarykově náměstí velikonoční jarmark, který potrvá až do pátku. „Tímto jarmarkem pokračuje v podstatě nepřetržitý řetězec akcí, které do centra přivedly ze širokého okolí návštěvníky všech generací i nejrůznějších zájmů,“ komentovala akci starostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová. Organizátoři slibují stánky s jídlem, tradičními výrobky, folklorní muziku i živá zvířata, jelikož náměstí má vzhledem připomínat vesnický dvorek.
Další možností je strávit Velikonoční pondělí v ostravské zoo. Během dne budou připraveny nejrůznější aktivity pro děti i dospělé.
Pokračování na straně 3 Velikonoce v Ostravě budou letos pestré.“Kromě speciálního velikonočního programu budou probíhat i komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat,“ uvedla mluvčí zoo Šárka Nováková. Milovníci techniky naopak můžou na Velký pátek zamířit do Dolní oblasti Vítkovic, kde je čeká velikonoční program ve Velkém a Malém světě techniky. „Mimo naše zvyky budeme putovat těmi nejpodivuhodnějšími tradicemi celého světa. V průběhu celodenního programu si návštěvníci jednotlivé zvyklosti vyzkouší a odnesou si svůj vlastní výrobek,“ popsala plán Malého světa techniky mluvčí Dolní oblasti Vítkovic Pavlína Copková. 

Velikonoční nálada pronikne rovněž na některé historické památky. V sobotu 31. března se návštěvníkům otevřou brány hradu Hukvaldy, a začne tak letní sezona hradu, hned v neděli pak čeká návštěvníky velikonoční jarmark doplněný třeba o ukázky historického šermu. Zámek Hradec nad Moravicí zahájí letní sezonu akcí Velikonoce na zámku již v pátek 30. března.
Lidé, kteří ulice města rádi vymění za přírodu, mohou vyrazit třeba na Pustevny, kde organizátoři slibují od pátku do pondělí 2. dubna zelené pivo a další velikonoční speciality. „Děti na Pustevnách uvítá velikonoční zajíc, připravena bude velikonoční dílnička či v případě příznivého počasí Zajdova stezka,“ řekla o plánech na neděli a pondělí mluvčí areálu na Pustevnách Dita Korčák Hrtusová.
Na některých místech se velikonoční veselice již uskutečnila, což platí třeba pro Slezskoostravský hrad a městečko miniatur Miniuni, kde si návštěvníci užívali velikonoční atmosféru předčasně již uplynulý víkend.

 

 

Sdílejte článek