Zpět 11/04/2019

V Ostravě by měla pokračovat rekonstrukce Domu kultury Poklad

zdroj:Zpráva ČTK V Ostravě by během několika týdnů mohla pokračovat rekonstrukce Domu kultury Poklad v ostravské městské části Poruba. Modernizace má stát téměř 355 milionů korun, což byla nejnižší z osmi nabídek.  

Přestavba kulturního domu je od počátku problematická a trvá už několik let. Původní opravy v minulosti zkomplikovaly nejen spory s jedním z bývalých nájemců prostor v objektu, ale také problémy spojené s požadavky na uhrazení nákladů na takzvané vícepráce, které chtěl někdejší zhotovitel přestavby. Dům nakonec musel být v roce 2014 zakonzervován a město hledalo nového dodavatele. Zakázku tehdy vyhrálo sdružení firem Stamont – Pozemní Stavitelství a Vítkovice Revmont Engineering, které nabídlo cenu zhruba 180 milionů korun, projekt přitom počítal s náklady okolo 240 milionů. Předloni se ale přestavba opět zastavila, protože vedení města nebylo spokojeno s kvalitou některých prací, vadilo mu i zpoždění stavby či spory kolem ocenění víceprací. Rozhodlo se proto sdružení firem vypovědět smlouvu a stavba se znovu zastavila. Loni na podzim město vyhlásilo už třetí veřejnou zakázku. Nakonec vybralo sdružení tří firem – Zlínstav, Geosan Group a Ridera Stavební.

Město předpokládá, že během května uzavře se zhotovitelem smlouvu a pak začne i rekonstrukce. Bude financována prostřednictvím společnosti Akord&Poklad, která zařízení provozuje. Městští zastupitelé proto na dnešním jednání rozhodli o zvýšení dotace pro tuto společnost.

Rekonstrukce by měla být dokončena v roce 2021. Stavebníci mají modernizovat celý kulturní dům, a to včetně jeho okolí. Počítá se i s opravou přístupové komunikace a náhradní výsadbou. Součástí rekonstrukce nejsou interiéry ani parkovací objekt, na které bude vyhlášena samostatná zakázka.

Kulturní dům bude po opravě mít divadelní sál pro 420 lidí, společenský sál, malý divadelní sál pro 100 lidí, cvičební sál, tři multifunkční učebny a dva salónky. Součástí bude i restaurace s terasou a klubovým prostorem či minikino pro přibližně 60 lidí.

 

Sdílejte článek