Zpět 24/01/2019

V NOCLEHÁRNÁCH JSOU STÁLE VOLNÁ MÍSTA PRO BEZDOMOVCE

zdroj: www.ostrava.cz Město Ostrava připravilo i pro letošní zimu pro lidi bez domova Zimní program. Zaručuje jim, že mohou přečkat mrazivé noci v noclehárnách. Navýšen je počet lůžek a v případě zaplnění kapacity jsou k dispozici i tzv. volné židle. Ve všech zařízeních však zůstávají volná lůžka.  

Noční teploty klesly v posledních dnech pod 0° Celsia. V takovém případě se rozbíhá Zimní program, který připravilo město Ostrava společně s organizacemi, které lidem bez domova poskytují služby celoročně. Ubytovací kapacity jsou navyšovány tak, aby pokryly aktuální potřeby klientů. Zvyšuje se také počet sociálních pracovníků, kteří lidi bez domova navštěvují v místech, kde přežívají i mrazivé období. Přímo na místě jim poskytují poradenství a odkazují je na organizace, kde mohou získat teplé jídlo, nápoje, deky nebo kde jsou volné kapacity k přenocování. Stávající ubytovací kapacity, které tvoří 772 lůžek, jsou v mrazech navýšeny o 54 lůžek a o 120 volných židlí.

V Ostravě je odhadem 900 lidí bez domova, přibližně polovina z nich přebývá na ulicích.

Do Zimního programu se zapojily Charita Ostrava a Armáda spásy. Podle posledních údajů však lidé bez domova kapacitu nevyužívají a v zařízeních obou organizací jsou stále volná lůžka.

 

Sdílejte článek