Zpět 25/01/2022

S rozvojem Slezské Ostravy jsou občané spokojeni

Slezská Ostrava v posledních letech investovala peníze do modernizace školských zařízení.Oblast školství, kultury, sportu, volného času a také financí má na starosti Roman Goryczka, místostarosta Slezské Ostravy z hnutí Ostravak.   

„Velkou radost mám z toho, že se nám v průběhu volebního období podařilo získat dotace ve výši 9 milionů Kč na modernizace učeben základních škol městského obvodu, které si celkem vyžádaly 10 milionů. Školy tak mají nejmodernější vybavení učeben fyziky, chemie a přírodních věd. V současné době se připravujeme na nové výzvy, v rámci kterých bychom rádi vybudovali odborné školní poradenská pracoviště, dílny, cvičné kuchyně a modernizovali jazykové a IT učebny s prvky virtuální reality,“ uvádí místostarosta Goryczka.

V základních školách ve Slezské Ostravě se během posledních dvou let instaloval do všech tříd systém nuceného větrání, tzv. rekuperace. Obvod na jeho realizaci získal dotaci z Operačního programu životní prostředí. Z rozpočtu městského obvodu byla provedena komplexní rekonstrukce školní kuchyně při ZŠ Bohumínská včetně vzduchotechniky s chladící jednotkou, která zpříjemňuje práci kuchařek v letních měsících. Tato jídelna vaří přes tisíc jídel denně a k tomu připravuje dopolední a odpolední svačiny pro děti z mateřských škol.

Slezská Ostrava rovněž dovybavila kabinety základních škol novým nábytkem, žáci mají k dispozici šatní skříně a některá pracoviště mateřských škol také infrasauny se solným panelem, které pomáhají dětem při dýchacích obtížích převážně v době, kdy se nekonají ozdravné pobyty z důvodu koronavirových opatření. „V tomto trendu chceme pokračovat i v příštích letech na dalších čtyřech pracovištích. Nemalou pozornost věnujeme i exteriéru mateřských škol. Například MŠ Požární v Heřmanicích má zbrusu novou školní zahradu. Postaven zde byl nový altán se stoly a lavicemi, doplněny byly nové hrací prvky, jako jsou skluzavky, prolézačky, houpačky, lezecká stěna i síťové prvky a interaktivní tabule. V plánu je rovněž rekonstrukce zahrady MŠ Slívova,“ doplnil místostarosta R. Goryczka.

V oblasti sportu se podařilo zrekonstruovat multifunkční hřiště ZŠ Pěší, postavit multifunkční hřiště s umělým povrchem ZŠ Chrustova, otevřít školní zahradu ZŠ Škrobálkova, vybudovat dopravní hřiště na zahradě MŠ Zámostní a nové hřiště na ulici Serafínova v Kunčicích. Provedena byla rozsáhlá rekonstrukce areálu TJ Sokol Koblov a poblíž hřiště má ještě vyrůst sportovní hala. Slezská Ostrava má již připravený projekt, vzhledem k vysokým finančním nákladům však čeká na vyhlášení příslušné dotační výzvy.

 

Sdílejte článek