Zpět 03/04/2018

Rozhodnuto! Bistro u Sýkoráku se musí zbourat

zdroj:Moravskoslezský deník  Nádherný velikonoční dárek dostali všichni obyvatelé Ostravy, kteří byli už řadu let nespokojeni s jasně nejhorší zastávkou městské hromadné dopravy – Mostem Miloše Sýkory. Cestující tam už řadu let čekají na spoj s utrpením.

V nelidských podmínkách. Čas jim mnohdy „zpříjemňují“ jen alkoholem pořádně povzbuzení bezdomovci.
Bistro a večerka, dřevěné vestavby vklíněné do podloubí v Sokolské třídě se do šesti měsíců zbourá a otevře se tak ideální prostor pro zkulturnění celého místa, kde se i za bílého dne bojí obyvatelé města zdržovat. Dlouholetý problém se podařilo vyřešit i díky Deníku, který v minulých měsících opakovaně poukazoval na nejhorší zastávky ve městě.
Stavební úřad Moravské Ostravy a Přívozu na přelomu roku nařídil odstranění této nepovolené stavby, kterou tvoří bistro a večerka. Vlastník se proti rozhodnutí odvolal, což proces odstranění stavby sice odložilo, ale nezměnilo. „Z magistrátu jsme obdrželi rozhodnutí, kterým byl postoj našeho stavebního úřadu potvrzen. Vlastník tak musí stavbu do půl roku, tedy nejpozději do konce září tohoto roku, odstranit,“ uvedla mluvčí Moravské Ostravy a Přívozu (MoaP) Jana Pondělíčková. Podle obvodu je to jen první krok k estetizaci celého podloubí. „Chceme dále jednat s vlastníky přilehlých domů a pozemků, aby se celý prostor stal důstojným nástupištěm pro cestující MHD,“ sdělila starostka MoaP Petra Bernfeldová.
V ostravských architektonických kancelářích už v minulosti vznikly návrhy, jak by se celá lokalita mohla proměnit. Nyní je centrum Ostravy vítané proměně o velký krok blíž.

Sdílejte článek