Zpět 02/10/2023

Rekonstrukce Sportovního areálu Poruba byla dokončena

Rekonstrukce Sportovního areálu Poruba byla dokončena a objekt tak nabídne moderní sportoviště se vskutku širokým spektrem využití. Neschází potřebné zázemí, doplněny byly komunikace. Rekonstrukce areálu byla rozfázována do dvou etap, první část sportoviště byla uvedena do provozu v květnu 2022. Náročnější, druhá etapa odstartovala v únoru loňského roku a dokončena byla v září 2023.

Celkové náklady na druhou etapu dosáhly výše 166 milionů korun a jsou hrazeny z rozpočtu statutárního města Ostravy formou investiční dotace, poskytnuté společnosti Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, která je vlastníkem a správcem areálu. Projektovou dokumentaci vyhotovila společnost CHVÁLEK ATELIĚR, zhotovitelem byla společnost Zlínstav.

Další naše nové sportoviště nabídne lidem smysluplnou možnost trávení volného času, moderní prostory mohou využít jak registrovaní sportovci, sportovní kluby, ale i obyvatelé, kteří chtějí sportovat a trávit volný čas pohybem. Neschází třeba workoutová hřiště či dětské hřiště pro nejmenší návštěvníky. Podpora sportu je pro nás zásadní a tento zbrusu nový sportovní komplex opět rozšíří možnost ve městě si zasportovat. Rozsah rekonstrukce areálu, dobudovaného v roce 1974 byl značný, a téměř padesát let užívání se na areálu podepsalo, kýženou modernizaci si zasluhoval. Děkuji všem, kteří pomohli záměr realizovat,“ konstatoval Jan Dohnal, primátor města.

Zdroj: https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/rekonstrukce-sportovniho-arealu-poruba-byla-dokoncena

Sdílejte článek