Zpět 23/11/2021

Při prohlídce Pokladu se porubští senioři cítili o 40 let mladší

Komentovaná prohlídka a koncert smyčcového kvarteta přilákal do kulturního domu Poklad dříve narozené.U příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) pozvalo hnutí Ostravak porubské seniory na komentovanou prohlídku nově opraveného kulturního domu Poklad v Ostravě-Porubě, po které následoval koncert v podání smyčcového kvarteta Benda Quartet.  

Účastníci akce si v průběhu poutavého výkladu měli příležitost prohlédnout prostory, které jsou pevně svázány s jejich životy. „Jsem skutečně dojatá, právě zde jsem před mnoha lety absolvovala neuvěřitelné okamžiky v tanečních, mám pocit jako by to bylo včera“ usmívala se temperamentní šedesátnice. Její přítelkyně vzpomínala na pravidelné návštěvy zdejšího letního kina. Přidávali se i ostatní se svými zážitky během oblíbených nedělních dostaveníček mládeže, další zase vyprávěli o tom, co vše se naučili ve vzdělávacích kurzech. Ke skvělé atmosféře nesporně přispěla i účast Leopolda Sulovského, horolezce a senátora za hnutí Ostravak, který si rád s účastníky akce popovídal. Po prohlídce kulturního domu následoval koncert smyčcového kvarteta Benda Quartet, který zahájil známý ostravský herec Vladimír Polák, také zástupce hnutí Ostravak.

A protože zájem seniorů převýšil možnou kapacitu účastníků, zástupci hnutí Ostravak se rozhodli, že do konce letošního roku prohlídku s kulturním programem minimálně ještě jednou zopakují. „Stačí, když nám pošlete své kontaktní údaje – jméno, adresu,  e-mail, telefon, a to na adresu: info@ostravak.cz. Určitě se všem ozveme a budeme v předstihu informovat nejen o termínu příští komentované prohlídky a koncertu v Pokladu, ale i našich dalších projektech a plánovaných společných setkáních,“ říká Petra Bernfeldová, projektová manažerka hnutí Ostravak.

 

VÝZVA

Vyzýváme také čtenáře o zaslání nejzajímavější historky spojené s Pokladem, z tanečních, kina, rande atd.

Prostě napište cokoliv zajímavého, co jste v kulturním domě zažili.

Své příběhy posílejte na: info@ostravak.cz. 

Tři nejlepší odměníme a zveřejníme.

 

 

Sdílejte článek