Zpět 27/10/2023

Ostravské doubledeckery přilákaly rekordních 31 tisíc cestujících

Letošní sezóna linky 88, obsluhovaná patrovými autobusy Dopravního podniku Ostrava (DPO), přilákala 31 tisíc cestujících, o 8 tisíc více než loni. Obsazenost narostla v průměru o 10 cestujících na spoj. Tyrkysové doubledeckery na lince 88 převážejí cestující z městských částí Poruba a Jih k nejvyhledávanějším turistickým cílům města, Dolní oblasti Vítkovice a Zoo Ostrava. Obsazenost spojů v sezóně 2023 byla v některých případech i na hranici kapacity vozů. U více než poloviny spojů přesáhla 60 procent. Zájemci mají každoročně možnost svézt se doubledeckery na lince č. 88 od jara do podzimu, letošní sezóna začala 29. Dubna a končila 1. října 2023.

„Doubledeckery jsou symbolem Ostravy. Nedávno nás jeden z nich reprezentoval například v Brně na akci s názvem Šotodays, pořádané Sdružením dopravních podniků ČR, kde byl ostravský doubledecker hvězdou. Těší nás, že dvoupodlažní autobusy dělají radost nejen místním, ale zvyšují povědomí o Ostravě jako o moderním městě, které má kvalitní a atraktivní MHD,“ uvádí Břetislav Riger, náměstek primátora pro dopravu.

Možnost obdivovat panoramata z patrového tyrkysového krasavce mají cestující přes týden na vybraných spojích linky 78, vedoucí mezi zastávkami Poruba, Opavská a Hrabová, PZ jih a na lince 20, vedoucí mezi zastávkami Poruba, Studentské koleje a Bazaly.

Zdroj: DPO

Sdílejte článek