Zpět 11/04/2019

Ostrava dá pět milionů korun na projekty úprav veřejného prostoru

Ostravští zastupitelé na svém 5. zasedání konaného dne 10. 4. schválili dotační program na úpravy veřejného prostoru ve městě. Má pomoci s proměnou ulic, náměstí či parků podle nápadů veřejnosti. Město na něj stejně jako v předchozích letech vyčlenilo pět milionů korun.    

Návrhy projektů budou moci lidé podávat od 13. května do 15. srpna. O poskytnutí dotace by město mělo rozhodovat počátkem příštího roku. Projekty by se měly uskutečnit od února do listopadu.

 Na podobě zkrášlení či zvýšení využitelnosti daného místa je nutná shoda větší skupiny obyvatel, kteří prostor aktivně využívají či využívat chtějí. A také z tohoto pohledu bude projektový záměr posuzován hodnotící komisí.

 

Členy hodnotící komise budou i odborníci a u návrhů se bude posuzovat nejen jejich estetická a užitková hodnota, ale třeba i udržitelnost projektu nebo zapojení veřejnosti při jeho tvorbě.

 

Během letošního roku by se mělo uskutečnit deset projektů, které město podpořilo loni. Patří mezi ně například úprava pasáže u Denisovy ulice, vybudování naučné trasy na Slezskoostravském hřbitově nebo zpřístupnění farské zahrady v Ostravě-Heřmanicích veřejnosti.

 

Sdílejte článek