Zpět 24/01/2019

MĚSTO ZMODERNIZUJE LÉČEBNU DLOUHODOBĚ NEMOCNÝCH V RADVANICÍCH

zdroj: www.ostrava.cz Modernizace Léčebny dlouhodobě nemocných a Domu sociálních služeb v Radvanicích se již rozběhla. Bude probíhat za provozu a klientům i zaměstnancům přinese vyšší komfort.     

Léčebna dlouhodobě nemocných (LDN) a Dům sociálních služeb v Radvanicích, které spadají pod Městskou nemocnici Ostrava, získají zateplení obvodového pláště, dále budou vyměněna okna a dveře a opraveny balkóny.

Modernizace objektu bude probíhat za plného provozu zhruba tři čtvrtě roku. Přinese vyšší komfort klientům zařízení i jeho zaměstnancům. Město dále pokračuje v opravách a ve zvyšování úrovně městské nemocnice, k její modernizaci byl zřízeni speciální fond, ve kterém je aktuálně 526 milionů korun.

Zhruba čtvrtina nákladů bude spolufinancována z dotačních prostředků Evropské unie z Fondu soudržnosti. Jedná se o maximálně 12,6 milionu korun s DPH z celkové částky 53 milionů korun.

LDN je odborný léčebný ústav oboru geriatrie, který se zabývá komplexní péčí o pacienty. Disponuje kapacitou 124 lůžek na čtyřech stanicích. Pokoje jsou třílůžkové, dvoulůžkové a jednolůžkové. Stanice jsou smíšené. Veškeré přístupy jsou bezbariérové. V LDN péči poskytuje šest lékařů a 70 nelékařských zdravotnických pracovníků.

V objektu sídlí také Dům sociálních služeb. I jeho tři stanice s 66 lůžky projdou modernizací. O klienty se v objektu stará 43 nelékařských zdravotnických pracovníků.

Předválečné soukromé sanatorium v Radvanicích bylo přiděleno nemocnici v roce 1958 k umístění plicního oddělení. V roce 1976 v něm vznikla LDN. V roce 1996 byl dán do provozu nový lůžkový pavilon LDN Radvanice (124 lůžek), který v původně podobě stále funguje, a v roce 1998 byla rekonstruována „stará“ LDN (horní část) s 66 lůžky. V roce 2007 došlo k rozdělení a vznikl nově Dům sociálních služeb, který poskytuje pobytovou sociální službu po dobu, než se klient může vrátit do domácího ošetřování či přejít na jiný druh služeb. Obě budovy jsou propojeny stavebním krčkem.

 

Sdílejte článek