Zpět 07/03/2019

Další rána! Letový provoz nad Ostravou se blíží nule

zdroj: www.moravskoslezskydenik.cz Provoz na ostravském letišti Leoše Janáčka nadále skomírá a stagnuje! Poté, co České aerolinie po dlouhých 83 letech zrušily linku do Prahy a skončila i možnost pravidelných letů z Ostravy do Milána, přichází další omezení počtu letů na poslední fungující pravidelné lince do Londýna.  

Společnost Ryanair zredukovala provoz a od letního letového řádu bude nabízet pouze tři lety týdně namísto stávajících čtyř.

„Pravidelně zkoumáme výkonnost všech našich více než 1800 tras. S letním letovým řádem jsme zredukovali počet letů ze čtyř na tři týdně,“ řekl portálu Zdopravy.cz mluvčí Ryanairu Denis Barabas.

Ing. Roman Goryczka, místostarosta Slezské Ostravy (Ostravak), říká:

„Toto jsou ozvěny minulosti, za kterou pan Unucka 100% nemůže. Na tomto příkladu je konkrétně vidět, jak negativně mohou lokální politici s vidinou krajské dotace na provoz pro spřátelené subjekty ovlivnit celý region. 
Celé letiště mělo být z počátku pronajato mezinárodnímu soukromému leteckému přepravci. Dnes je na vše pozdě a kraj nikdy nebude schopným konkurentem a protihráčem v leteckém businessu.
Úžasnou dobu konjunktury všeho takže i cestování někteří političtí vyvolenci sledovali zpovzdálí a možná čekali, že jim snad ještě něco přistane (jestli na letišti nebo v šuplíku, toť otázka). Letiště v Katowicích zatím rostlo a kvetlo.
Je nutné celé letiště pronajmout a nechat vydělat na letním provozu reálnou firmu s mezinárodním přesahem, tak aby se pomalu mohlo vzpamatovávat v rámci reálné konkurence a získávat klienty zpět. 
Pokud se tak nestane, budeme místo z Ostravy lítat z Katowic. No, je to jen hodina cesty autem po krásné nové dálnici a asi to nebude taková hrůza, kdyby se z haly Leoše Janáčka stala hala koncertní.“

 

 

Sdílejte článek