Zpět 05/11/2018

Centrum Ostravy povede koalice ANO, Pirátů a ODS

zdroj: Mladá fronta Dnes Dlouhé povolební vyjednávání v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz dospělo ke konci. Vznikla koalice hnutí ANO, Pirátů a ODS, čímž se blíží i dosavadní dohodnuté koalici na ostravském magistrátu. I v centrálním obvodu tak skončilo v opozici hnutí Ostravak.

Jednání byla údajně velmi náročná a plná zvratů. „Důvodem k tomuto kroku byl přístup hnutí Ostravak, které neustále se všemi subjekty protahovalo koaliční jednání a zvyšovalo své požadavky jak na počet radních, tak na obsazení resortů,“ uvedli představitelé nové koalice Zuzana Ožanová (ANO), Rostislav Řeha (Piráti) a Miroslav Svozil za ODS.
Dosavadní starostka obvodu a jednička vítězného hnutí Ostravak Petra Bernfeldová si po dotazu MF DNES na komentář výsledku povolebního vyjednávání povzdychla, že to je život a hnutí bude co nejaktivněji zastupovat v opozici.
Situace v centrálním obvodu se stala každopádně předzvěstí možné změny na ostravském magistrátu. Již dohodnutá trojkoalice mezi vítězným hnutím ANO, Piráty a lidovci se podle ČTK zřejmě rozšíří o ODS. ANO bude jednat o podmínkách spolupráce.

 

Sdílejte článek