Zpět 25/07/2022

Budoucnost pro Moravskou Ostravu a Přívoz

Petra Bernfeldová se bude počtvrté ucházet o post starostky centrálního obvodu.

I přes letní počasí a čas dovolených jsou přípravy hnutí Ostravak na podzimní volby v plném proudu. Jeho kandidáti budou obhajovat své pozice v zastupitelstvu města Ostravy a dalších deseti městských obvodech. Pevně věří, že si svá stávající místa ve vedení jednotlivých radnic udrží a tam, kde jsou v opozici získají dostatečný počet hlasů od voličů, aby se mohli podílet na prosazování svých záměrů.

Počtvrté se bude o post starostky městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz ucházet Petra Bernfeldová. Třikrát komunální volby vyhrála. Věří, že se jí to podaří i letos a znovu povede radnici centrálního obvodu.

„Hnutí Ostravak je v komunální politice plných dvanáct let, z toho osm roků jsme byli ve vedení radnice Moravská Ostrava a Přívoz. Mnohý z Ostravanů si určitě sem tam vzpomene, jak vypadalo centrum dříve – chodníky na pěší zóně plné děr, šedivé sídliště Fifejdy, volné nebytové prostory v centru, radnice nepřístupná a uzavřená lidem,“ říká kandidátka na starostku Petra Bernfeldová s tím, že úplně prvním krokem, který udělala, bylo doslovné otevření radnice každému, kdo si potřeboval cokoli vyřídit a vyřešit, s čímkoli pomoci. To vše pod starým osvědčeným heslem: Náš občan, náš pán! A pak se ledy hnuly a městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz se začal měnit před očima a začal žít naplno…

Krátké shrnutí úspěšných aktivit v Moravské Ostravě a Přívozu pod vedením Petry Bernfeldové

· Vrátili jsme život do centra.
· Zachránili jsme historickou budovu bývalé spořitelny tím, že jsme v ní vytvořili hlavní sídlo obvodu.
· Opravili jsme pěší zónu.
· Zvládli jsme boj s hazardem.
· Začali jsme opravovat obecní byty a nabízet dostupné bydlení.
· Zahájili jsme regeneraci sídliště Fifejdy.
· Vysadili jsme první květinové záhony v Ostravě, pečovali o zeleň.
· Dbali jsme na pravidelný pořádek v ulicích.
· Bojovali jsme proti obchodu s chudobou.
· Pokračovali jsme v regeneraci sídliště Šalamouna.
· Stavěli a podporovali jsme místa pro volný čas.
· Byli jsme nápomocni při budování nových podniků a firem v centru Ostravy.
· Zavedli jsme senior expres.

 „V tom všem a dalších rozvojových krocích chceme pokračovat a Moravské Ostravě, ale i Přívozu vrátit potřebné charisma, modernost i dynamiku. Sama ani o kousek neuhnu ze své vize a přesvědčení, že náš obvod je naprosto nejlepší místo k bydlení, zábavě i odpočinku,“ dodává Petra Bernfeldová.

Sdílejte článek