Zpět 29/03/2017

VYJÁDŘENÍ HNUTÍ OSTRAVAK

Hnutí Ostravak se seznámilo s dostupnými fakty týkajícími se situace, kdy náměstek primátora statutárního města Ostravy Martin Štěpánek (ODS) řídil služební vozidlo pod vlivem alkoholu, a zaujalo následující stanovisko.

1. Jednání náměstka primátora pro oblast sportu, školství a vzdělávání, tedy řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu, považujme za neslučitelné s výkonem jeho funkce. Byť jde o osobní selhání jednotlivce, tolerování takového jednání vrhá negativní světlo nejen na vedení města, jehož jsme součástí, ale také na Ostravu samotnou.

 

Proto jsme dnes vyzvali náměstka primátora Martina Štěpánka k rezignaci na jeho funkci.

 

2. Současné vedení města – respektive naši spolupráci s hnutím ANO 2011, KDU-ČSL a ODS – vnímáme jako velmi úspěšné a chceme v něm nadále pokračovat. Věříme proto, že v případě, kdy Martin Štěpánek na svou funkci nerezignuje, přistoupí k personální změně ODS a umožní tak další fungování společné koalice. 

 

3. Jsme si plně vědomi skutečnosti, že náš postoj může vést i k rozpadu stávající koalice. Důsledné uplatnění zásad, na nichž naše hnutí občanů vzniklo (tj. zejména boj proti korupci, klientelismu a „papalášství“), je však pro nás nadřazeno osobním zájmům, politickým funkcím a individuálnímu prospěchu. Jakékoli popírání tohoto principu nám znemožňuje dále se podílet na vedení našeho města.

 

MUDr. Tomáš Málek                                                                                  JUDr. Lukáš Semerák         

 

předseda hnutí                                                                                          předseda klubu zastupitelů

 

 

Sdílejte článek