Stanovisko hnutí Ostravak k obsazení dozorčích rad městských společností

29.04.2015 TISKOVÉ ZPRÁVY

Na společné schůzce předsedů zastupitelských klubů bylo 28. dubna 2015 ukončeno několikaměsíční jednání o personálním obsazení dozorčích rad společností s majetkovou účastí statutárního města Ostrava.

 


Na společné schůzce předsedů zastupitelských klubů bylo 28. dubna 2015 ukončeno několikaměsíční jednání o personálním obsazení dozorčích rad společností s majetkovou účastí statutárního města Ostrava.


Vedení města, tvořeno koalicí hnutí ANO, ČSSD a KDU-ČSL, definitivně odmítlo návrh hnutí Ostravak z prosince 2014 na jmenování zástupců města na základě jejich odborných znalostí a schopností. Primátor Tomáš Macura (ANO) oznámil, že současné vedení města bude nadále obsazovat místa v dozorčích radách výhradně na základě politické nominace. Bez odezvy zůstal také požadavek hnutí Ostravak, aby do dozorčích rad nebyli jmenováni lidé obvinění ze spáchání trestného činu v souvislosti s výkonem veřejné funkce.


Hnutí Ostravak s tímto rozhodnutím nesouhlasí a považuje jej za chybné. Lidé bez příslušného vzdělání, zkušeností a kvalifikace nemohou řádně zastávat funkce členů dozorčích rad, mimo jiné velkých obchodních společností, jakými jsou například Dopravní podnik SAREZA, Vítkovice Aréna apod.


„Rozhodnutí vedení města považujeme za obzvláště nešťastné s ohledem na skutečnost, že dosud nebylo skončeno policejní vyšetřování týkající se právě některých dceřiných společností města. Osobně jsem velmi zklamaný – systém přidělování politických trafik pokračuje,“ říká Lukáš Semerák, předseda klubu hnutí Ostravak zastupitelstva města.


Současná situace neumožňuje hnutí Ostravak nominovat své odborné zástupce do dozorčích rad obchodních společností zřizovaných městem. Po případném přehodnocení společného stanoviska hnutí ANO, ČSSD a KDU-ČSL jsme však připraveni takto učinit.
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem