Prohlášení k zadržení Vladimíra Řezáče

13.05.2022 TISKOVÉ ZPRÁVY

V souvislosti se zadržením místostarosty Mariánských Hor a Hulvák, Vladimíra Řezáče, zvoleného za hnutí Ostravak, jsme se rozhodli, okamžitě jakmile to bude technicky možné, vyzvat jej k rezignaci na jeho zastupitelský mandát. Ačkoliv se to může zdát lidsky nepříjemné a vzhledem k tomu, že neznáme důvody a podrobnosti jeho zadrženi, tak i přísné či nespravedlivé, i přesto nebudeme, na rozdíl od některých ostatních stran, kličkovat a schovávat se za presumpci neviny.

Jedním a prioritním důvodem vzniku hnuti Ostravak byl boj proti korupci, s níž úspěšně již dvanáct let bojujeme, proto je pro nás jakýkoliv, byť jen náznak závadného chování signálem, abychom se proti němu rychle a jasně vymezili.

Může se stát, že lidský prvek (jednotlivec) pochybí. Jakémukoliv náznaku chování proti našim základním hodnotám však nemůžeme přihlížet. Jednalo by se o překročení naší jasné linie, o níž se u nás nediskutuje.

Z výše uvedených důvodů byl pan Vladimír Řezáč vyzván ke složení zastupitelského mandátu, nicméně věříme, že se situace vysvětlí a podaří se mu očistit své jméno. Pokud tomu tak bude, čemuž v tuto chvíli nemáme důvod nevěřit, rádi navážeme na naši dosavadní spolupráci.

Představenstvo Ostravak, hnutí občanů

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem