Lídr kandidátky hnutí Starostové a nezávislí a hnutí Ostravak

09.12.2015 TISKOVÉ ZPRÁVY

V úterý 8. prosince byli v Praze představeni lídři kandidátek hnutí STAN a jeho partnerů pro krajské volby v roce 2016. Lídrem kandidátky pro Moravskoslezský kraj je vysokoškolský pedagog a výzkumný pracovník Petr Jančík.

Doc. Ing. Petr Jančík, Ph.D., (nar. 1960) v současnosti vede Katedru ochrany životního prostředí v průmyslu na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, s níž spojil téměř celý profesní život. Je také absolventem této univerzity. Po magisterském studiu oboru strojní zařízení dolů a hutí získal doktorát v oblasti ochrany životního prostředí v průmyslu a následně titul docenta v oblasti řízení strojů a procesů.

Je ženatý, má čtyři děti – dvě dospělé dcery z prvního manželství a dvě dcery vychovává se současnou manželkou, s níž se také těší na brzký příchod prvního syna.

Má rád pohyb v třírozměrném prostoru. Jeho celoživotní zálibou je létání – od větroně přes jednomotorová letadla, paragliding a motorový paragliding. „Moje velké hobby je meteorologie. Učím ji dopravní piloty a studenty různých oborů na univerzitě. Miluji ale i potápění a lyžování. Rád jezdím také na koni, na kole a na kolečkových bruslích,“ říká o sobě Petr Jančík s tím, že s rodinou teď provozuje jen ty bezpečnější sporty, jako jsou plavání, lyže nebo kolečkové brusle. Velice rád čte a díky manželce, která je profesí knihovnice, má na nočním stolku stále jen ty nejlepší knihy.

A proč vlastně kandiduje na hejtmana? Náš kraj je specifický těžkým průmyslem a čeká ho restrukturalizace. Mám rád tento kraj, jsem do něj vrostlý a mám rád dynamiku. Domnívám se, že mu rozumím a že rozumím procesům, které zde probíhají a které ho čekají. A protože jsem za posledních pět let porozuměl i politice, v životě jsem potřebné zkušenosti a mám ještě i dost sil, usoudil jsem, že je pravá chvíle využít možnosti nabídnout lidem v kraji své služby,“ vysvětluje své rozhodnutí a pokračuje: „Vyrůstal jsem mezi horníky a montéry, takže jim rozumím a rozumím i jejich problémům. A když jsem dostal od STAN nabídku, po vzájemném počátečním oťukávání jsem zjistil, že oproti jiným politickým stranám či hnutím má blízko k mým názorům.“ Mezi Jančíkovy programové priority přitom patří zlepšení kvality ovzduší, restrukturalizace průmyslu, otevření se zahraniční spolupráci, a to i na východ, a přilákání mladých a aktivních lidí do Moravskoslezského kraje.
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem