Zpět 05/01/2016

Kultura je přece investice, říká Vladimír Polák

Radní města na svém prvním jednání v roce 2016 schválili na návrh hnutí Ostravak navýšení finančních prostředků na poskytování účelových dotací v oblasti kultury o 4 miliony korun oblasti volného času o 1,5 milionu Kč. 

„Mám velkou radost. Už v loňském roce jsem ještě jako opoziční zastupitel a člen kulturní komise inicioval, aby do kultury šel objemnější balík peněz. Kdykoli scházely v rozpočtu finance na investice, škrtalo se hlavně v kultuře. Přitom kultura je investice! Možná si to někteří neuvědomují, ale Ostrava je stále častěji vnímána, a slyšel jsem to nejednou, jako město festivalů, město, které nabízí a vytváří kvalitní a renomované kulturní projekty. Jsem rád, že jsme konečně našli společnou řeč a náměstek primátora Zbyněk Pražák navýšení dotací podpořil a prosadil,“ řekl Vladimír Polák (hnutí Ostravak).

Celou dotační částku pro oblast kultury ve výši 40 milionů korun bude kulturní komise rozdělovat už 11. ledna.  Jak prozradil V. Polák, z rozpočtu města poputují do ostravské kultury během roku ještě další peníze.

 

Sdílejte článek