Kultura je přece investice, říká Vladimír Polák

05.01.2016 TISKOVÉ ZPRÁVY

Radní města na svém prvním jednání v roce 2016 schválili na návrh hnutí Ostravak navýšení finančních prostředků na poskytování účelových dotací v oblasti kultury o 4 miliony korun oblasti volného času o 1,5 milionu Kč. 

„Mám velkou radost. Už v loňském roce jsem ještě jako opoziční zastupitel a člen kulturní komise inicioval, aby do kultury šel objemnější balík peněz. Kdykoli scházely v rozpočtu finance na investice, škrtalo se hlavně v kultuře. Přitom kultura je investice! Možná si to někteří neuvědomují, ale Ostrava je stále častěji vnímána, a slyšel jsem to nejednou, jako město festivalů, město, které nabízí a vytváří kvalitní a renomované kulturní projekty. Jsem rád, že jsme konečně našli společnou řeč a náměstek primátora Zbyněk Pražák navýšení dotací podpořil a prosadil,“ řekl Vladimír Polák (hnutí Ostravak).

Celou dotační částku pro oblast kultury ve výši 40 milionů korun bude kulturní komise rozdělovat už 11. ledna.  Jak prozradil V. Polák, z rozpočtu města poputují do ostravské kultury během roku ještě další peníze.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem