Zpět 17/12/2015

Jde o pohrdání obyvateli, říká senátor Sulovský

„Nesouhlas veřejnosti se sloučením ZŠ Mitušova 8 s jinou školou, nestandardní projednávání a nedostatečná komunikace vedení obvodu Ostrava-Jih s rodiči žáků a kantory mě dnes ráno přivedla na jednání zastupitelstva. Byl jsem doslova šokován, když se do sálu s odkazem na kapacitu jednacího sálu lidé nedostali.  Policisté mě vpustili dovnitř až poté, co mi přítomná paní učitelka uvolnila své místo. S něčím podobným jsem se opravdu ještě nesetkal. To, co dnes předvedla koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL považuji za hrubé porušení práv občanů účastnit se veřejného projednávání kontroverzního bodu jednání. Jde o pohrdání obyvateli,“ řekl rozhořčeně senátor Leopold Sulovský (hnutí Ostravak).

Zastupitel Zdeněk Hübner za hnutí Ostravak  uvedl, že opozice v dostatečném předstihu žádala starostu Martina Bednáře (ANO), aby bylo jednání zastupitelstva z důvodu velkého zájmu veřejnosti přesunuto do většího sálu. Nestalo se! Všechny vhodné sály byly podle vyjádření starosty již obsazené.

 

Radní Ostrava-Jih nakonec potvrdili i přes nesouhlas a protesty rodičů a učitelů sloučení ZŠ Mitušova 8 se sousední školou.

 

 

Marie Václavková

PR, mediální zastoupení

HNUTÍ OSTRAVAK

Mobil: + 420 733 529 899

 

 

Sdílejte článek