Zastavme šíření COVID-19

24.03.2020 DOMŮ

Stát nám sdělil, že cílí, aby do konce března bylo maximálně 8500 nakažených. Ale jak dostat pod kontrolu a následně zastavit šíření viru COVID-19? Mimo zákaz vycházení a nošení roušek je odpovědí - cílené testování. Testy musí zajistit stát. Ale jak najít osoby k testování, když v počátku nemoci nejsou žádné příznaky? Zatím se snaží hygienické stanice trasovat nakažené osoby, ale proč by nám nemohly pomoci nové technologie.

 

Společnost Seznam přišla s aplikací v mobilu „MapyCZ“ (přes Google Play). Během 2 dnů si ji stáhlo 200 000 lidí. Vše je založeno na dobrovolnosti. Aplikace sbírá historická data, kde jsme se pohybovali a pokud vyhodnotí v minulosti blízkost nakažené osoby, informuje nás. Informace jsou anonymní, nepůjde zjistit nakaženou osobu.

 Pokud budeme vědět, že jsme byli nakaženi o 2-10 dnů dříve, než se u nás projeví příznaky, můžeme tím zabránit nakažení svých blízkých. Buďme odpovědní a tím nakazíme méně lidí.

 

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem