Začala oprava plynového potrubí v Nádražní ulici

05.08.2019 DOMŮ

zdroj:www.ostrava.cz

Preventivní výměna části plynového potrubí v Nádražní ulici v centru Ostravy začala první srpnový den. Společnost Innogy mění z bezpečnostních důvodů sedm tvarovek, u nich byla zjištěna výrobní vada. Opravy jsou naplánovány tak, aby co nejméně zasáhly do provozu této frekventované dopravní tepny.

 

Kvůli výrobní vadě začali pracovníci společnosti Innogy měnit sedm části plynového potrubí, které bylo před třemi lety instalováno při rekonstrukci Nádražní ulice. Společnost Innogy uvedla, že švýcarský výrobce tvarovek ve tvaru písmene T, které zajišťují propojení plynového potrubí s přípojkami, je upozornil na možnou výrobní vadu a potencionální rizikovost až po ukončení rekonstrukce. Švýcarská firma uhradí všechny náklady související s výměnou vadných částí. Ty jsou odhadnuty na pět milionů korun.

Práce v Nádražní ulici proběhnou ve čtyřech etapách do 19. srpna, přičemž jedna etapa potrvá pět dní. Výkopové práce a výměna tvarovek budou prováděny v jamách o rozměrech 2 x 3,5 metru, aby co nejméně ovlivnily provoz. První etapa se týká rohu ulic Nádražní a Hollarova a místa u tramvajové zastávky Elektra. U těchto prací ani u jedné ze čtyř etap není nutná uzávěra ulice a zůstane v ní zachován provoz. Od 16. do 31 srpna provede firma úpravy povrchu Nádražní ulice, které přinesou uzavírky pro individuální dopravu, a to ve dnech 16. – 18., 23. – 25. a 31. srpna. Jedná se o víkendy, aby doprava byla v centru města omezena minimálně.  

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem