Vyjádření našeho Lukáše Semeráka k projektu věžáku na ul. Ostrčilově

11.02.2021 DOMŮ

Jak to vše dopadne? V dnešním článku Deníku se k projektu věžáku na ul. Ostrčilově vyjádřil i náš Lukáš Semerák.„Jako obvod jsme se k tomu už před sedmi lety stavěli čelem. My si tehdy nechali udělat odborný odhad Technickým a zkušebním ústavem stavebním, který říkal, že stávající konstrukci lze zatížit pouze určitým způsobem.

Takže buď tamní byty budou třikrát dražší, než kdyby se dům zboural a postavil znovu, nebo se budova sníží na polovinu, aby je konstrukce unesla. Zkrátka nám vždy přišlo lepší postavit jej znovu. I teď je otázka, co z návrhu zůstane v další fázi, až se studie podrobí projektu. Studie se mi líbí, ale veřejné peníze nejsou na extravagantní věci a město si nemůže hrát na developera. Město už přišlo s projektem zapojení soukromého investora do projektu na Laubech. Výsledek? 92 tisíc korun za metr čtvereční bytu, když běžná cena na trhu je 30 až 40 tisíc. Jak to bude tady? Jsem zastáncem toho, že byty mají být dostupné. Nesmí to dopadnout jako na Laubech,“ varuje Lukáš Semerák, který se zamyslel i nad letitým dilematem stavby. „Pokud chcete zachovat bruselskou architekturu, tak v tomhle případě při odstrojení celého baráku jde do kopru. Pokud je cílem zachovat výšku, pak říkám dobrá, ale proč jej neshodit a nepostavit znovu levněji?“ doplnil Lukáš Semerák.

 

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem