VIDEO - Veřejné projednávání rozšíření spalovny nebezpečných odpadů

DOMŮ

V pátek jsme vedle příjemného otevírání dopravního hřiště ve Svinově museli bohužel řešit i jednu nepříjemnost. Náš předseda MUDr. Tomáš Málek se vydal na veřejné projednávání rozšíření spalovny nebezpečného odpadu v Mariánských Horách. Jednání mělo podle původního plánu proběhnout v pondělí 2. září. Nakonec bylo přesunuto až na pátek 6. září, zda z taktických důvodů, netušíme.

Po posledním jednání měla společnost SUEZ přepracovat a argumentovat celou řadu připomínek podaných občany k záměru rozšíření. Bohužel jsme se od investora záměru nedočkali dostatečně uspokojujících odpovědí. Ani by to nešlo. V kraji kde jsou soustavně porušovány imisní limity garantované zákonem přece nemůže státní moc žádný další zdroj povolit. Jinými slovy: spalovna může stát kdekoli jinde kde limity porušovány nejsou.
 
Celá diskuze, která se protáhla do pozdních večerních hodin, byla únavná a poznamenaná přítomností řečníků jejichž motivace ve prospěch životního prostředí na Ostravsku byla dosti nedůvěryhodná. Např. jakýsi činovník spalovny z Brna bydlící v Brně atd... Nicméně stanoviska dotčených subjektů byla řečena, jednání bylo s tímto ukončeno a je nyní na orgánech ministerstva životního prostředí aby vyslovily definitivní stanovisko k projektu rozšíření spalovny nebezpečných odpadů. Situaci budeme dále pečlivě sledovat.

 

Pro shlédnutí videa klikněte prosím zde.
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem