Velká komplikace pro obce!

07.09.2021 DOMŮ

Bezdoplatkové zóny - tolik diskutované téma a tak neohrabaný a komplikovaný nástroj obcí, jak omezit rozšíření nebo vznik vyloučených lokalit, tzv. ghett. Bohužel v minulém týdnu ústavní soud, na návrh několika senátorů, zrušil část zákona o pomoci v hmotné nouzi, která umožňovala obcím zřizovat bezdoplatkové zóny.

 

Nález soudu vstoupí v platnost dnem vyhlášení ve Sbírce zákonů a obce nyní budou muset hledat jiné způsoby boje proti sociálně nežádoucím jevům a obchodu s chudobou.

Alibistické rozhodnutí! Více by pomohlo jasně nastavit, jak konkrétně a rychle vyřešit problém obchodu s chudobou a zejména jak zvýšit bezpečnost a klid ve městech, kde se vyloučené lokality nacházejí. Z praxe víme, že bez aktivní sociální práce, bez spolupráce obce s vlastníky bytů a koordinace jednotlivých kroků všech zainteresovaných stran nikdy k žádnému posunu nedojde. V okamžiku, kdy se obcím vyrazí z rukou sice nedokonalý a sporný nástroj bez náhrady, se vracíme zpět k akademickým debatám bez návrhu konkrétních řešení.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem