Věda podá ruku umění na festivalu Art & Science 3/9 2019

04.09.2019 DOMŮ

zdroj:www.ostrava.cz

To nejlepší ze světa umění a vědy představí pátý ročník festivalu Art & Science, který se koná 5. září na půdě Vysoké školy báňské -  Technické univerzity Ostrava. Škola letos slaví 170. výročí svého založení. Proto také účastníky festivalu čeká i narozeninové překvapení.

 

Základy univerzity položil již císař František Josef I. zřízením montánního učiliště 23. ledna 1849 v Příbrami. Dnes ji tvoří lidé, kteří učí studenty, zdokonalují technologie nebo objevují dosud nepoznané. Přitom však mají rádi také hudbu, malování i poezii.  Žáci základních a studenti středních škol se mohou 5. září již od devíti hodin ráno těšit na Art & Science for Teens – virtuální realita, nanosvět, drony, 3D tisk, laserové bludiště, zajímavé workshopy a mnoho dalšího. O hudbu se postarají DJs rádia Helax. Odpolední a večerní program  je určen pro širokou veřejnost a doplní jej kapely akademických pracovníků univerzity, dechový orchestr VŠB-TUO, hlavními večerními hvězdami pak budou Monkey Business nebo Jaroslav Uhlíř.

Představí se zázraky vědy a techniky využité v praxi a pořadatelé ukážou, co dělá například energetik, optoelektronik, geoinformatik, statik, krizový manažer nebo letecký technik. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu obrazů předních českých vědců, vytvořenou k 55 letům rozhlasového pořadu Meteor, dále na obrazy našich pedagogů a výstupy z elektronového mikroskopu či vizualizací superpočítače. Připraveny budou workshopy keramiky, malování, slévárenství, tvůrčího psaní a další aktivity. Více informací o festivalu naleznete na webu www.artandscience.cz.

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem