V průmyslové zóně Ostrava-Mošnov vznikne výrobní a vývojové centrum pro robotiku

10.06.2021 DOMŮ

Nové výrobní a vývojové centrum přinese 120 kvalifikovaných míst a zaměří se na hi-tech výrobu a vývoj robotických periferií, což jsou klíčové části robota, které jsou umístěny na konci jeho ramene, například pneumatická chapadla, vakuové přísavky nebo kamerové systémy.

 

V Ostrava Airport Multimodal Parku, který je součástí Strategické průmyslové zóně Ostrava – Mošnov, bude do poloviny roku postaveno společností ABB výrobní a vývojové centrum zaměřené na robotiku. Součástí nové výrobního a vývojového centra bude také Globální centrum pro opravy a repase robotů. Investice za 300 milionů korun přinese zpočátku 120 kvalifikovaných pracovních míst.
Znalostní ekonomika musí být páteří sociálně-ekonomické transformace Ostravska v době odklonu od těžkého průmyslu a uhlí. K jejímu rozvoji má Ostrava skvělý potenciál díky dvousetleté průmyslové historii a technické i technologické vzdělanosti místních lidí. Společnost ABB má v městě už inženýringové centrum a globální repasovací centrum robotů, od příštího roku zde přibude nová jednotka založená na digitalizaci a robotizaci výroby..
„Přinášíme sofistikovaný výrobní program s vysokou přidanou hodnotou pro zákazníky, kteří jsou z nejnáročnějších světových trhů. Není náhoda, že nové centrum vznikne právě v České republice a Ostravě. Máme zde vybudovanou silnou základnu technicky a projektově orientovaných špičkových profesionálů a k tomu přispívá i dlouholetá úzká spolupráce se školami v čele s VŠB-TU Ostrava," potvrdil generální ředitel ABB v České republice Vítězslav Lukáš.
O tom, že výrobní a vývojové centrum bude postaveno v mošnovské zóně, rozhodla poloha Ostrava Airport Multimodal Parku, který je na křižovatce leteckých, železničních a silničních tahů
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem