Také Poruba si zaslouží kvalitní architekturu

10.05.2019 DOMŮ

!!!! SOUTĚŽ O LÍSTKY NA COLOURS OF OSTRAVA!!!!

Jsme město s průmyslovou tradicí. Přesto, ale spíše právě proto, je podle nás důležité, aby v ní vznikaly zajímavé stavby a přitažlivá místa.

 

V době, kdy jsme byli ve vedení města, se Ostrava po dlouhé době vydala cestou pořádání architektonických soutěží. Vznikl projekt opravy historické budovy jatek, bytového domu na rohu Biskupské a Kostelní ulice, úpravy náměstí Msgre. Šrámka a dosud probíhá soutěž na stavbu koncertní síně v Domě kultury.

Největší plánovanou investicí ve městě dnes je prodloužení tramvajové tratě na osmý porubský obvod. Dlouho se zdálo, že jeho hlavním úskalím bude čas potřebný ke získání povolení a peněz z Evropské unie. Ten se podařilo nalézt a v současnosti se projektuje. 

 Nová trať změní podobu celého prostranství u Duhy. S ní přichází jedinečná příležitost pro jeho přeměnu. Ta by však neměla vznikat ani u dopravních inženýrů, ani u politiky vybraných architektů, nýbrž ve veřejné architektonické soutěži.

 Časový prostor na uskutečnění soutěže máme, potřebná je jen vůle vedení města. My věříme, že ji najde. Ostatně (řekněme pro jistotu) soutěžní návrhy můžou být ve dvou variantách s tramvají a bez ní. 

 Jsme přesvědčeni, že prostor „U Duhy“ si svým významem pozornost uznávaných architektů zaslouží. 

Co si myslíte Vy? Jste také pro vypsání architektonické soutěže na novou podobu prostranství „u Duhy“? 

Dvěma z vás, kteří se zapojí svou reakcí na příspěvek (udělením LIKE nebo komentářem), a kterým už bylo šestnáct let a trvale bydlí v Ostravě, dáme dvě vstupenky na čtyři dny na Colours of Ostrava 2019. Stačí reagovat do 21. května 2019 do 16 hodin.  

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem