Samet v street-artovém podání

08.11.2019 DOMŮ

Ve spolupráci s místním umělcem Nikolou Khomou Vavrousem připravuje město Ostrava 8. 11. street-artový happening. Jde o jednu z mnoha akcí, kterými si Ostrava po celý podzim v rámci projektu SametOVA!!! připomíná 30. výročí sametové revoluce. Tentokrát však v ulicích nebudou zvonit klíče, ale štěrkat spreje.

 

Na ploše velké asi 3 x 80 metrů budou místními umělci předem připraveny kontury nápisu Svoboda, ta je k nezaplacení!!! Tato písmena pak mohou jednotliví zájemci či skupiny občanů vybarvovat a designovat. Street-artový happening proběhne na oplocení bývalého dolu Jindřich na ulici Nádražní v Ostravě, v pátek 8. 11. od 8.00 do cca 17.00 hodin.

Téma svobody si každý pojme po svém. Výsledek bude celistvý a zároveň bude každé písmeno originálním vyjádřením, co pro daného tvůrce znamená svoboda. Happeningu se mohou zúčastnit školy, spolky, kluby, rodiny, parta přátel nebo i kolemjdoucí jednotlivci. Na místě budou k dispozici sprejové barvy mnoha odstínů, akrylové barvy a potřebné příslušenství.

Všem účastníkům se bude věnovat speciální tým umělců v čele s Nikola Khomou Vavrousem: „Osobně vnímám demokracii jako formu společného soužití, která pro své udržení rozhodně vyžaduje zodpovědnost a tím umožňuje člověku naplno rozvíjet svůj potenciál, ducha a reagovat na svět okolo sebe, tím může člověk rozkvétat, pracovat na sobě a tak obohacovat svět. To, že se sejdou různé profese i generace a společně vytvoříme dílo ve veřejném prostoru, a to bez cenzury, je dar, který je v kontextu dějin výjimkou a já jsem za to nesmírně vděčný."

V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na sobotu 9. 11. Pro více informací sledujte událost na FB s názvem: Svoboda, ta je k nezaplacení!!! Další informace o akcích pořádaných v rámci projektu SametOVA!!! jsou k dispozici na www.ostrava30.cz. 

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem