Rozdělení dotací neziskovým organizacím

22.02.2021 DOMŮ

Obvody, kde jsme součástí vedení radnice, si cení práce sportovních, kulturních, sociálních, školských a jiných volnočasových organizací. Důkazem toho je fakt, že v letošním roce na dotacích rozdělí stejné částky jako loni či v předchozích letech.

 

Slezská Ostrava, Ostrava-Jih, Ostrava-Vítkovice a Ostrava-Svinov v rozpočtech pro letošní rok schválili stejné částky na dotace do sportu, školství, kultury, sociální oblasti a volnočasových aktivit jako v předchozích letech. Na rozdíl od města a jiných obvodů, které na tyto účely letos poskytnou o 10 –30 % méně. Důvodem prý je snížení příjmů v obecních rozpočtech v souvislosti s covidem.

Náš starosta a všichni místostarostové výše uvedených obvodů jednoznačně tvrdí, že v této oblasti by se nemělo šetřit. „Ano, ztratíme část příjmů v našem rozpočtu, ale neziskové organizace, spolky a různá sdružení, která věnují čas a energii našim dětem, seniorům, postiženým a dalším, se musí podporovat. A kdy více než teď," řekl místostarosta Slezské Ostravy, Roman Goryczka, jejíž zastupitelé budou o konkrétním rozdělení peněz rozhodovat již tento týden na zastupitelstvu.

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem