Rekonstrukce nemocničních budov ušetří náklady na energie

14.05.2019 DOMŮ

zdroj:www.ostrava.cz

V areálu Městské nemocnice Ostrava byly modernizovány další budovy - centrální sklad, Lékařská pohotovostní služba a autodílna. Modernizace sníží náklady o téměř polovinu.   

 

„Modernizací budov v areálu nemocnice jsme snížili energetickou náročnost budov. Díky zateplení střešních a obvodových plášťů, novým oknům, dveřím a vratům se konečná spotřeba energie pro jejich vytápění sníží o 43 procent,“ řekl ředitel Městské nemocnice Ostrava (MNO) Petr Uhlig. Náklady projektu činí 47,8 milionu korun, přičemž na modernizaci přispěje Evropská unie 40 procenty.

Pětipodlažní budova Lékařské pohotovostní služby byla dokončena na počátku 80. let minulého století. Od té doby neprošla zásadnější rekonstrukcí. Její modernizace spočívala v sanaci a zateplení stávajícího obvodového pláště, generální opravě střechy a bezbariérové rampy. Nové je zábradlí u rampy, hromosvody na střeše i fasáda nadzemních podlaží. Sokl objektu je z dekorativní mozaikové omítky.

Modernizován byl také centrální sklad Městské nemocnice Ostrava. Dvoupodlažní objekt, který vznikl na přelomu 70. a 80. let minulého století, byl rekonstruován poprvé. Také v tomto případě dodavatelská firma zateplila střešní a obvodový plášť, vyměnila všechna okna a dveře, demontovala ocelové okenní mříže a na střechu umístila nové hromosvody. Novou fasádu získala nadzemní podlaží objektu, sokl je z dekorativní mozaikové omítky. Opraveny byly také venkovní podlahy ramp. Její volné okraje jsou rovněž opatřeny novým zábradlím.

Finanční prostředky poskytlo město Ostrava z fondu pro rozvoj MNO, ve kterém je aktuálně 406 milionů korun, a je spolufinancován EU  z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí – prioritní osa 5 Energetické úspory.

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem