Rekonstrukce Domu kultury Poklad úspěšně pokračuje

21.11.2019 DOMŮ

Oprava Domu kultury Poklad v Porubě úspěšně pokračuje. Nová střešní krytina je už položená na obou křídlech objektu a dokončuje se oprava střechy nad ochozy. V bočních částech budovy jsou již dokončeny vnitřní omítky, hotová je hydroizolace památkově chráněné střední části, dostavují se výtahové šachty a začíná se pokládat podlaha ve velkém tanečním sále.

 

Montuje se vzduchotechnika, rozvody vody a kanalizace, staví se nové zděné příčky. Rekonstrukci provádí Společnost Poklad Z+G+R, práce v hodnotě 355 milionů korun by měla dokončit v lednu roku 2021. Zároveň s objektem kulturního domu se bude upravovat také jeho nejbližší okolí, zejména prostranství před vstupem. Opraveny budou přístupové komunikace a vysazena bude náhradní zeleň.

Na interiéry objektu bude vyhlášena v závěru roku 2020 samostatná veřejná zakázka. Nebyly součástí stavebních prací, které realizuje Společnost Poklad Z+G+R. Dodány budou do května 2021 tak, aby k otevření kulturního domu došlo v červnu 2021.

Návštěvníkům poté bude k dispozici divadelní sál pro 420 lidí, společenský sál, malý divadelní sál pro 100 osob, cvičební sál, tři multifunkční učebny, minikino pro přibližně 60 lidí a dva salónky. Příjemným místem ke společenskému setkávání a osvěžení bude i restaurace s terasou a klubovým prostorem.

Rada města Ostravy rozhodla o výběru dodavatele a uzavření smlouvy o dílo na realizaci stavby letos v dubnu. Cena 354,986 milionu korun, kterou nabídla Společnost Poklad Z+G+R , tvořená společnostmi Zlínstav, Geosan Group a Ridera Stavební byla nejnižší z osmi nabídek.

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem