Ostrava nabízí péči ve školách pro děti zaměstnanců kritické infrastruktury

14.10.2020 DOMŮ

Město Ostrava nabízí od středy 14. října péči o děti zaměstnanců z první linie boje s koronavirovou pandemií ve vybraných základních školách.


Jedná se například o zaměstnance bezpečnostních sborů, městské policie, poskytovatelů zdravotních služeb, lékařů, orgánů ochrany veřejného zdraví a ozbrojených sil,pracovníků sociálních služeb a dalších. Cílem je umožnit těmto lidem vykonávat práci, která souvisí s prevencí šíření nového koronaviru a léčbou osob, které onemocněly na covid – 19.

V této chvíli je připravena volná kapacita pro stovky školáků od šesti do deseti let. V centru města v základní škole v Ostrčilově ulici, na Jihu v základní škole v Březinově ulici, a v Porubě na Ukrajinské. Dětem se tam budou věnovat pedagogičtí pracovníci, družinářky a další zaměstnanci, a to podle možností jednotlivých zařízení. Program bude uzpůsoben dětem i jejich věkové skladbě. Provozní doba bude stanovena dle požadavků rodičů, ale musí se počkat na upřesňující informace. Mělo by se vycházet z jarních zkušeností, kdy bylo otevřeno od 7 do 18 hodin. V případě uzavření mateřských škol bude nabídnuto hlídání také předškolním dětem.

Informace s kontakty jsou uvedeny zde: https://www.ostrava.cz/o-meste/aktualne/       
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem