Nabitý čtyřdenní program připomene Samet v Ostravě

04.11.2019 DOMŮ

Bohatým čtyřdenním programem vyvrcholí projekt s názvem SametOVA, připomínající 30. výročí sametové revoluce v Ostravě. Za dramaturgií programu stojí 30 ostravských kulturních a vzdělávacích institucí, které připravily workshopy, diskuse, projekce, koncerty, divadelní představení, scénická čtení a další projekty.

 

Na Masarykově náměstí vznikne zcela unikátní a originální prostor, který se od pátku 15. listopadu do pondělí 18. listopadu stane dějištěm multižánrového programu určeného všem generacím.Za dramaturgií programu stojí 30 ostravských kulturních a vzdělávacích institucí, které připravily workshopy, diskuse, projekce, koncerty, divadelní představení, scénická čtení a další projekty.

Program bude probíhat po čtyři dny od pátku 15. listopadu do pondělí 18. listopadu vždy v čase od cca 9.00 do cca 22.00 hodin. Každý den je svou dramaturgií specifický a délka i obsah programu se v jednotlivých dnech liší. Na Masarykově náměstí vznikne originální prostor, který se probíhajícím akcím dispozičně vždy uzpůsobí. Hlavní program proběhne v rozměrném stanu s dřevěnou podlahou a částečným vytápěním. Vybaven bude jevištěm, velkoformátovými obrazovkami, pohodlným usazením až pro 200 osob, chill zónou nebo galerií. Uvnitř nebude chybět kavárna, která nabídne stylové občerstvení. Návštěvníci se budou moci vrátit také do doby před 30 lety a to ve speciálním prostoru s předlistopadovými rozhlasovými záznamy, fotografiemi, novinovými články - vše pod dohledem sochy milicionáře. V rámci venkovního programu si po celé čtyři dny může veřejnost odlít vlastní pamětní klíč (pod vedením studentů VŠB – Technické univerzity Ostrava) a do nedělní Retro krasojízdy se mohou zapojit všichni nadšení cyklisté nejen na skládačkách, favoritkách či sdílených kolech. Na náměstí Dr. E. Beneše budou stát dobové vozy a centrum města obejme 1100 metrů dlouhý lidský řetěz, kterého se zúčastní okolo 2000 osob.

Podrobný program je volně distribuován v tištěné podobě.

Všechny informace jsou také na  www.ostrava30.cz.   

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem