Městská nemocnice bude mít nový operační sál

25.07.2019 DOMŮ

Oddělení ORL v Městské nemocnici Ostrava získá druhý operační sál. Po jeho dokončení se výrazně zkrátí čekací doby na operace.

 

V Městské nemocnici Ostrava (MNO) v pavilonu H3 je budován druhý operační sál pro oddělení ORL - Otorhinolaryngologii. Hotový bude do konce září a vznikne na místě původního, který již neodpovídá současným náročným technickým a hygienickým požadavkům.

„Vybudování dalšího operačního sálu pro oddělení ušní, nosní, krční nám umožní provést vyšší počet plánovaných operačních výkonů, jak v lokální, tak i celkové anestézii. Objednací doby zejména k operacím štítné žlázy a nádorů příštítných tělísek jsou momentálně až čtyři měsíce. Po zprovoznění druhého operačního sálu se zkrátí na čtyři až šest týdnů. Během rekonstrukce můžeme očekávat zvýšený hluk a prašnost, naši práci budou ovlivňovat ale jen pár týdnů,“ uvedl ředitel MNO Petr Uhlig.

Ve druhém patře pavilonu H3 jsou prováděny stavební a dispoziční úpravy, součástí kterých je modernizace prostoru pro nový operační sál. Mění se také vnitřní rozvody a instalace, osvětlovací a otopná tělesa, povrch podlah a stěn. Instalována bude nová vzduchotechnika a interiérové vybavení. Náklady ve výši 11,2 milionu korun uhradí Fond pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava.

V MNO bude po zprovoznění nového sálu pro ORL dohromady 17 operačních sálů, nejvíce – čtyři má k dispozici oddělení chirurgie.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem