Loutkáři z 14 zemí zavítají do Ostravy

02.10.2019 DOMŮ

Divadlo loutek Ostrava pořádá s podporou města Ostavy již 13. ročník mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse. V týdnu od 29. září do 4. října se divákům v soutěžní i nesoutěžní části festivalu představí soubory z 14 zemí včetně Divadla bratří Formanů.

 

Festivalový program bude rozdělen na hlavní, tedy soutěžní část, v ní bude uvedeno celkem 23 inscenací, a doprovodný program, který nabídne diskuze, koncert, pohádky v amfiteátru, nejnovější projekt Divadla bratří Formanů a úvodní i závěrečné představení na hlavní scéně. Spectaculo Interesse bude probíhat v prostorách Divadla loutek Ostrava, ve Staré aréně a na Černé louce.

O vítězné inscenaci rozhodne mezinárodní tříčlenná odborná porota a slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 4. října v 16 hodin na hlavní scéně Divadla loutek.

Festival je určen všem věkovým skupinám - rozmanitý program nabídne divadelní zážitek dětem i dospělým. Některá představení jsou vhodná už pro jednoleté dětské diváky, například „koupelnová klauniáda" Krecipupa vroclavského LALE.Teatr o neutuchající potřebě se vrtět anebo italské představení Una storia sottosopra (v překladu Vzhůru nohama).

Třináctý ročník festivalu zahájí v neděli 29. září v 17 hodin na hlavní scéně Divadla loutek představení Šťastný princ kladenského Divadla Lampion. Inscenaci režíroval Matěj Forman působící rovněž v mezinárodně známém Divadle bratří Formanů. To v Ostravě poprvé představí své nejnovější putovní představení DEADTOWN pohybující se na pomezí divadla a němého filmu. K docílení autentického zážitku Divokého západu využívají Formani vlastní divadelní stan v podobě velké dřevěné boudy, dále loutky, masky, malované kulisy, filmové animace, hereckou akci, živou hudbu i bohatou ruchovou složku. Po představení otvírají svůj Saloon na jevišti i divákům a tráví zbytek večera pospolu. Představení DEADTOWN se uskuteční 29. a 30. září a pak opět od 2. do 4. října vždy v 19 hodin na Černé louce.

Festival Spectaculo Interesse je realizován za finanční podpory statutárního města Ostravy. 

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem