Laguny - nekončící postrach Ostravy

21.12.2018 DOMŮ

V úterý 18. prosince se Petra Bernfeldová a Daniel Horváth (zástupci Ostravaku za MOaP) zúčastnili Dne otevřených dveří, neboť byli zvědaví, jak se věci aktuálně mají. 

Dne 22.12. 2018 měla být laguna R3 vytěžena a její odpad odvezen. Bohužel v průběhu roku nastal problém, zejména s odvozem resp. přijetím vytěžené hmoty na dohodnutém koncovém místě.

Aktuálně tedy laguna není ani 100% vytěžena a o kus dál se nachází několik tisíc tun hlinky, která měla být odvezena k likvidaci do Čáslavi a Vřesové.

Nyní probíhají schvalovací procesy na ministerstvu průmyslu a obchodu, ministerstvu životního prostředí a ministerstvu financí, které prodlouží termín realizace vytěžení a posvětí to, že vytěžený materiál zde bude moci zůstat další 2 roky, tzn. do konce roku 2020.

Zakázka se takto i prodraží. Proč se v těchto případech preferuje cena, která je v konečném výsledku stejně jiná, mnohdy vyšší, než selský rozum. Pro likvidaci lagun byla před několika lety vybudovaná pár metrů vzdušnou čarou odsud spalovna odpadu. Ano, její cena by byla vyšší, ale vše by probíhalo na jednom místě - odtěžení i likvidace a jistě by byl proces rychlejší.

Jak dlouho to budeme ještě čuchat a dýchat?


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem