Návštěva Hayato Okamury (KDU-ČSL) na pozvání vedení městského obvodu Vítkovice

18.05.2022 Vítkovice > aktuálně

Dne 9. 5. 2022 přijel na pozvání vedení městského obvodu Vítkovice poslanec Hayato Okamura (KDU – ČSL). Pan poslanec je např. členem Zahraničního výboru a Podvýboru bytové politiky a výstavby Poslanecké sněmovny ČR. Pan Hayato Okamura nejprve jednal s panem starostou Richardem Čermákem, který ho seznámil s historií a nejpalčivějšími problémy našeho obvodu. 

 

Celý článek

Rej čarodějnic

08.05.2022 Vítkovice > aktuálně

Ve čtvrtek proběhla ve Vítkovicích akce Rej čarodějnic, na které nechyběl ani náš starosta Richard Čermák s kolegy z radnice. Jak se vám akce líbila? 

 

Celý článek

Volejbalový turnaj ve Vítkovicích

Vítkovice > aktuálně

O víkendu proběhl pod záštitou sportovní komise ve Vítkovicích volejbalový turnaj. Děkujeme za účast a budeme se těšit příští rok!

 

Celý článek

Starosta Vítkovic Richard Čermák výzývá k podpisu petice za nápravu definice znásilnění

Vítkovice > aktuálně

Nejen starosta Vítkovic, ale i další naši zástupci přidali svůj podpis k petici.
Celý článek

Vítkovická vařečka

15.11.2021 Vítkovice > aktuálně

Máme plán na úterý! Dorazí i starosta Richard Čermák.

Přijďte, budeme se těšit!

 

Celý článek

Podzimní drakiáda

19.10.2021 Vítkovice > aktuálně

Krásný začátek pracovního týdne a jestli si už plánujete program na víkend, máme pro vás tip na neděli 24. 10. Na městském stadionu Ostrava-Vítkovice se od 14.00 hod. uskuteční Podzimní drakiáda. Přijďte se podívat i s dětmi, těšíme se na Vás.  

 

Celý článek

Bydlíte v městském obvodě Vítkovice? Váš názor našeho starostu zajímá!!!

12.10.2021 Vítkovice > aktuálně

Vážení spoluobčané,

Úřad městského obvodu Vítkovice, provádí průzkum spokojenosti a potřeb našich občanů. Průzkum je určen občanům ve věku od 18 do 75 let, kteří trvale nebo nepřetržitě v posledních 5 letech žijí ve Vítkovicích. Vaši spokojenost budeme sledovat v oblastech bydlení, vzdělání, zaměstnanosti a bezpečnosti. Řekněte dotazníkem, jak jste spokojeni ve Vítkovicích.  Zapojte se, děkuji!

 

Celý článek

V sobotu ve Vítkovicích netradičně...

04.10.2021 Vítkovice > aktuálně

Ve Vítkovicích  proběhla v sobotu akce Vítání občánků. Tradičně nové občánky městského obvodu vítá starosta Richard Čermák. Sobotní den si však užil s ostatními pozvanými jako šťastný rodič.

Gratulujeme k narození dcery a přejeme spoustu radostí.

 

Celý článek

Den Vítkovic poprvé v historii městského obvodu Ostrava - Vítkovice

09.09.2021 Vítkovice > aktuálně

Již tento pátek 10. 9. jste srdečně zváni naším panem starostou Richardem Čermákem na Den Vítkovic."Poprvé v historii našeho městského obvodu se koná tato akce a věříme, že se stane tradicí." říká starosta R. Čermák.Slavnostní zahájení začne ve 13h. na Mírovém náměstí. Součástí programu budou komentované prohlídky budovy radnice, ale zároveň i nemocnice Agel a kostela sv. Pavla.

"Budu se těšit na setkání s vámi," dodává starosta.

 

 

Celý článek

Nohejbalový turnaj ve Vítkovicích

06.09.2021 Vítkovice > aktuálně

Komise sportovní pří RMOb Vítkovice Vás srdečně zve na nohejbalový turnaj, který se koná dne 11. 9. 2021 v 10.00 hod., Národní házená SSK Vítkovice, Lidická 35, Ostrava – Vítkovice. Budeme se na vás těšit!  

 

Celý článek

Hrajeme si bez rozdílů

23.08.2021 Vítkovice > aktuálně

Takto se jmenuje projekt, jehož druhý ročník probíhal v průběhu měsíce července na území městského obvodu Vítkovice. Zájem o jednotlivé akce byl veliký, mnohdy si to užily nejen děti, ale i jejich rodiče. Velké překvapení čekalo vedení obvodu v čele s naším starostou Richardem Čermákem - „Hrajeme si bez rozdílů“ letos patří ke čtyřem projektům oceněným v soutěži o nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni pro rok 2021, a to na téma prevence kriminality v době pandemie. 

Celý článek

Jsem z Vítkovic! Proč se tu žije nejlépe v Ostravě?

11.08.2021 Vítkovice > aktuálně

Narodil jsem se tady před osmatřiceti lety, žiju tady celou tu dobu, mám Vítkovice moc rád a nemám ani v plánu se odsud odstěhovat,“ říká starosta městského obvodu Vítkovice Richard Čermák (Ostravak). A dodává, že tato část města je rozhodně skvělé místo pro život. 

 

Celý článek

Nový agility park v Ostravě-Vítkovicích

10.06.2021 Vítkovice > aktuálně

Před týdnem u příležitosti oslav Mezinárodního dne dětí byl v sadu Jožky Jabůrkové v Ostravě-Vítkovicích otevřen nový Agility park. Park se nachází u vchodu z Lidické ulice a pejsci zde mohu vyzkoušet svou obratnost na několika stanovištích. Ostatní návštěvníci sadu jsou chráněni oplocením. „Vytvořili jsme nové místo nejen pro vítkovické pejskaře a splnili tak jeden z volebních slibů. Věřím, že se bude líbit, zejména čtyřnohým mazlíčkům,“ řekl Richard Čermák, starosta za Ostravak, hnutí občanů.

 

Celý článek

8. květen - Den vítězství

Vítkovice > aktuálně

Dne 8. května jsme si připomněli konec 2. světové války v Evropě. Zavzpomínali jsme si a vzdali jsme hold všem, kteří bojovali a padli při ochraně naší země.

 

Celý článek

Petice za přemístění Renarkonu bude předána vedení města, Moravskoslezskému kraji i řediteli Renarkonu.

23.04.2021 Vítkovice > aktuálně

Ve středu 31. března byla uzavřena petice za přemístění Renarkonu, kterou jako občan městského obvodu připravil náš starosta Vítkovic Richard Čermák. K tomuto kroku se rozhodl, když zjistil, že z pozice starosty nemá takové možnosti jako běžný občan.Petici, jež je přelomovým krokem k řešení těžké a déle již neudržitelné situace vítkovických občanů žijících v blízkosti sídla Renarkonu, podepsalo necelých 900 občanů.

Celý článek

Soutěž o nejkrásnější květinovou výzdobu

13.04.2021 Vítkovice > aktuálně

Víte, že radnice městského obvodu Vítkovice vyhlásila pro své občany soutěž o nejkrásnější balkon/okno s květinami či květinový záhon u domu.Více naleznete na letáku a přihlášku do soutěže si stáhnete zde: 

https://vitkovice.ostrava.cz/.../kvetinova_soutez...

 

Celý článek

Letošní Velikonoce budou zase tak trochu jiné

29.03.2021 Vítkovice > aktuálně

Městský obvod Ostrava - Vítkovice umožnil svým občanům, aby si sami ozdobili břízky, které umístili na Mírovém náměstí, na Náměstí Jiřího z Poděbrad a před vítkovickou radnicí. Udělejte i vy svou ozdobu, doneste ji do Vítkovic a fotku nám dejte do komentáře na adrese https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu.

Přivítejme svátek jara společně.

 

Celý článek

S Ostravakem na čerstvém vzduchu

24.03.2021 Vítkovice > aktuálně

Po Komenského sadech pokračujeme v Sadu Jožky Jabůrkové ve Vítkovicích. Během procházky parkem si užijte plnění úkolů a na konci se vyfoťte. Fotku pak na Instagramu @ostravak_hnuti_obcanu označte hashtagem #ostravakhra. Ta s nejvíce lajky od nás dostane deskovku pro celou rodinu.

 

 

 

Celý článek

Ostravak je v městském obvodu Vítkovice

10.03.2021 Vítkovice > aktuálně

Včerejší Moravskoslezský deník se věnoval v rámci svého seriálu po obvodech, obcích a městech na Ostravsku městskému obvodu Vítkovice. Součástí článku je i rozhovor s naším starostou Richardem Čermákem, který zde hovoří o krásách i popelkách Vítkovic.

 

 

Celý článek

Městský obvod Ostrava-Vítkovice poskytne respirátory všem svým spoluobčanům

26.02.2021 Vítkovice > aktuálně

Od dnešního dne je nutno nosit respirátor nebo dvě chirurgické roušky téměř všude. Náš starosta Richard Čermák rozhodl, že Městský obvod Ostrava-Vítkovice poskytne respirátor všem svým spoluobčanům, kteří dovršili věku 65 let.

 

Celý článek

Petice za přemístění kontaktního centra Renarkonu

26.01.2021 Vítkovice > aktuálně

Po neúspěšných jednání se náš starosta za Vítkovice Richard Čermák rozhodl jako občan iniciovat Petici za přemístění kontaktního centra Renarkonu z ul. Zengrova do jiné části města.Petici je stále možné podepsat na třech petičních místech, a to na podatelně Úřadu městského obvodu Ostrava-Vítkovice,vrátnici nemocnice Agel Ostrava-Vítkovice a v trafice na ul. Zengrova 58

Děkujeme za podporu!

 

Celý článek

Reportáž České televize s naším Richardem Čermánkem o petici za přemístění Renarkonu.

25.01.2021 Vítkovice > aktuálně

Při jednání v loňském roce (20. 10. 2020) s ředitelem jako starosta moc neuspěl, tak v lednu připravil petici jako občan Vítkovic. Petici je možno podepsat na třech petičních místech ve Vítkovicích. O průběhu budeme nadále postupně informovat i my na našem https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu

Celý článek

Renarkon – pomoc a noční můra Vítkovic v jednom

18.01.2021 Vítkovice > aktuálně

Podepište petici! vyzývá Richard Čermák, občan a starosta Vítkovic.V roce 1997 Statutární město Ostrava zřídilo obecně prospěšnou společnost Renarkon, která měla za úkol řešit protidrogovou problematiku ve městě. Renarkon lze najít v Moravské Ostravě a Přívoze, v Mariánských Horách a Hulvákách a ve Vítkovicích. A právě tady, ve Vítkovicích, dělá umístění kontaktního centra problém.

 

Celý článek

Zimní údržba silnic v městském obvodu Vítkovice

14.01.2021 Vítkovice > aktuálně

Městský obvod Vítkovice zahájil dne 12.01.2021 ve večerních hodinách zimní údržbu. Do ulic vyrazili všichni zaměstnanci, jež to mají v popisu práce a aktivně odklízí napadaný sníh, nejproblémovější místa ošetřují solí nebo inertním materiálem. Věříme, že se podaří zajistit schůdnost a sjízdnost tak, aby se nikdo nezranil a nedocházelo ke zbytečným dopravním nehodám. Apelujeme na všechny občany, aby dbali zvýšené opatrnosti v tomto období.

 

Celý článek

Gratulace prvnímu ostravskému miminku

06.01.2021 Vítkovice > aktuálně

I náš starosta Vítkovic, Richard Čermák, pogratuloval prvnímu ostravskému miminku, které se narodilo v porodnici Agel, která se nachází tzv. v jeho rajónu. O gratulaci vsak nepřišlo ani poslední miminko roku 2020.Dětem i jejich rodičům přejeme pevné zdraví a spokojený život. 

 

Celý článek

Vánoční výzdoba

17.12.2020 Vítkovice > aktuálně

Kouzelná vánoční výzdoba ve Vítkovicích. Jak se vám líbí?

 

Celý článek

Uzavření dohody o partnerství

08.12.2020 Vítkovice > aktuálně

Dohodu o partnerství mezi Městským obvodem Vítkovice a Dolními Vítkovicemi a Landek Parkem včera na Bolt Toweru podepsal náš starosta Richard Čermák spolu s předsedkyní představenstva DOV Liběnou Světlíkovou. 

Celý článek

Vážení spoluobčané,

30.11.2020 Vítkovice > aktuálně

tak jako každý rok v tuto dobu rozsvěcujeme na svých adventních věncích první svíčky, tak se dnes v podvečer rozzářily naše krásné Vítkovice. Přejeme vám příjemné prožití první adventní neděle a budeme se na vás těšit již v pátek 04.12.2020 od 16:30 hodin při živém přenosu rozsvícení vánočního stromu, na adrese:

https://www.facebook.com/mob.vitkovice/.

Celý článek

Radní z městského obvodu Vítkovice v minulém týdnu schválili dohodu o partnerství s DOV a Landek Parkem

16.11.2020 Vítkovice > aktuálně

Z dohody vyplývá vzájemná propagace obou subjektů a spolupráce, která spočívá především ve formě zvýhodněných vstupů do jednotlivých areálů DOV pro občany s trvalým pobytem v Ostravě-Vítkovicích a spolupráce s MŠ a ZŠ z Vítkovic na tvorbě a realizaci vzdělávacích aktivit. Ve spolupráci s DOV budeme připravovat i komentované prohlídky, na kterých budeme chtít poukázat na historii našeho obvodu včetně DOV. Dolní oblast Vítkovice je součástí našeho městského obvodu, uvedl náš starosta R. Čermák.

 

 

Celý článek

Zasedání zastupitelstva městského obvodu Vítkovice

16.09.2020 Vítkovice > aktuálně

V pondělí 14. září se konalo zastupitelstvo městského obvodu Vítkovice, které již řídil náš starosta Richard Čermák. Starosta společně s místostarostou Petrem Menšíkem mimo jiné informovali zastupitele a občany o řešení problematiky Renarkonu, o zajištění nultého ročníku a školní družiny pro děti z Vítkovic a o záměru vedení městského obvodu revitalizovat významné prvky nacházející se na vítkovickém hřbitově.

 

Celý článek

Rekapitulace dosavadní práce našeho starosty Vítkovic Richarda Čermáka a místostarosty Petra Menšíka

11.09.2020 Vítkovice > aktuálně

Přinášíme vám krátký výčet práce našeho starosty Richarda Čermáka a místostarosty Petra Menšíka a věříme, že se zase o něco více zpříjemnilo žití občanů ve Vítkovicích. Nicméně přesvědčte se sami:

 

Celý článek

Setkání našeho starosty Richarda Čermáka, MOb Vítkovice, s ostravskou výtvarnicí Lenkou Kocierzovou

26.08.2020 Vítkovice > aktuálně

V úterý starosta městského obvodu Vítkovice, Richard Čermák, uvítal na radnici známou ostravskou výtvarnici, rodačku a dlouholetou propagátorku Vítkovic paní Lenku Kocierzovou. U příležitosti jejího životního jubilea, které oslavila v minulém týdnu, jí poblahopřál a poděkoval za dlouholetou spolupráci společně s tajemníkem úřadu. Zároveň se pobavili o možnostech obnovení komentovaných prohlídek.


 

Celý článek

Programové prohlášení nového vedení radnice městského obvodu Vítkovice

21.08.2020 Vítkovice > aktuálně

Nové vedení radnice v čele s naším starostou Richardem Čermákem a místostarostou Petrem Menšíkem 12. 8. 2020 schválilo na základě usnesení Rady městského obvodu Vítkovice č. 1411/RMOb-Vit/1822/58 programové prohlášení.

 

Celý článek

Změna ve vedení městského obvodu Vítkovice

08.07.2020 Vítkovice > aktuálně

V úterý 7. července došlo k odvolání starostky městského obvodu Vítkovice Radomíry Vlčkové a jmenování nového starosty Richarda Čermáka z Ostravak, hnutí občanů.

Ostravak, hnutí občanů opustilo původní koalici z důvodů manažerského selhání v osobě paní starostky Vlčkové. Dlouhodobě jsme se problémy a neshody v rámci koalice snažili společně řešit, ale bohužel bez trvalých účinků.

Celý článek

Parkoviště u vítkovické nemocnice

24.06.2020 Vítkovice > aktuálně

Možná jste si všimli, že před nedávnem proběhla rekonstrukce parkoviště u vítkovické nemocnice. Rekonstrukce se týkala oprav stávajících povrchů a následně ještě budou u parkoviště vybudovány, pro občany a návštěvníky nemocnice, tak nezbytné veřejné toalety.Do budoucna se vedení městského obvodu, jehož součástí je i náš místostarosta Petr Menšík, bude snažit o to, aby parkoviště bylo rozšířeno a mohlo tak uspokojit potřeby občanů a návštěvníků nemocnice.

 

 

Celý článek

Bezpečnost v městském obvodu Vítkovice

18.06.2020 Vítkovice > aktuálně

Ta především zajímá občany městského obvodu Vítkovice a byla předmětem diskuze na pondělním zasedání zastupitelstva. Problém jsou herny, černé skládky a lokality ul. Tavičská a Zengrova.

 

Celý článek

Nové využití domu na Nerudově ulici

12.06.2020 Vítkovice > aktuálně

Historická budova původně mateřské školy na Nerudově ulici postupně doznává velkých změn. V loňském roce městský obvod opravil 1. nadzemní podlaží, které využívají jako své zázemí zaměstnanci veřejně prospěšných prací, kteří dbají o úklid veřejných prostor na území celého městského obvodu.Aktuálně se kompletně rekonstruuje přízemí budovy, kde v budoucnu hodlá městský obvod zřídit centrum sociálních služeb s dětskou hernou.


 

Celý článek

Multifunkční hřiště pro veřejnost ve Vítkovicích

05.06.2020 Vítkovice > aktuálně

Již v červnu loňského roku městský obvod komplexně zrekonstruoval víceúčelové sportovní hřiště na ulici Halasova. Zahrát si zde můžete volejbal, tenis, nohejbal, streetball, malou kopanou a házenou. Hřiště je možno užívat za 100 Kč/hod. nebo za 500 Kč/den. 

Celý článek

Víte, že…

29.05.2020 Vítkovice > aktuálně

Druhým největším pohřebištěm na území města Ostravy je vítkovický hřbitov. Byl založen v roce 1913 podle projektu vypracovaného šéfem stavební kanceláře Vítkovických železáren, architektem Ludwigem Fialou. O rok později byl vysvěcen a začalo se zde pohřbívat.

 

Celý článek

75. výročí konce druhé světové války

11.05.2020 Vítkovice > aktuálně

U příležitosti 75. výročí konce druhé světové války se u pomníku Obětem 1. a 2. světové války na Vítkovickém hřbitově zúčastnili tiché vzpomínky naši zastupitelé Richard Čermák a Petr Menšík.

 

Celý článek

Halloweenský lampionový průvod v městském obvodu Vítkovice

07.11.2019 Vítkovice > aktuálně

Dnes od 16.00 hod. proběhne ve Vítkovicích halloweenský lampionový průvod. Nemáte na dnešek plány, tak se zastavte! 

 

Celý článek

Ridera Sport - Letní dvojboj v Ostravě - Vítkovicích dne 15. 6. 2019

07.06.2019 Vítkovice > aktuálně

Zveme Vás na Letní dvojboj, který se bude konat dne 15. 6. 2019 od 9.00 hod. Ridera Sport v Ostravě - Vítkovicích. 


Celý článek

Zasedání Zastupitelstva městského obvodu Vítkovice

18.03.2019 Vítkovice > aktuálně

Všechny srdečně zveme na 4. zasedání Zastupitelstva městského obvodu Vítkovice. Zasedání se koná v pondělí 18. března od 15:00h v Knihovně města Ostravy (Kutuzovova 14)

Pozvánku a materiály naleznete zde:

https://vitkovice.ostrava.cz/…/pozvanka-na-4-zasedani-zastu…

 

 

Celý článek

Drakiáda

Vítkovice > aktuálně

V sobotu 29. září Vás srdečně zveme na VÍTKOVICKOU DRAKIÁDU.

Celý článek

Komunální volby 2018 - Vítkovice

16.08.2018 Vítkovice > aktuálně

Kandidátem na starostu městského obvodu Vítkovice je Petr Menšík. V zastupitelstvu tohoto obvodu je Ostravak zastoupen od roku 2014.

Celý článek
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem