Vítěz soutěže Svinovské budkobití

12.05.2022 Svinov > aktuálně

Máme tu vítěze naší soutěže Svinovské budkobití! Gratulujeme vítězi a děkujeme za pomoc při výrobě budek pro naše ptactvo.

 

Celý článek

Svinovské mosty

19.04.2022 Svinov > aktuálně

Historie Svinovských mostů od 16. století do současnosti, jak zpracoval náš Ing. Daniel Žitník, místostarosta městského obvodu Svinov, najdete na

https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu 

https://youtu.be/4wOoWrukXQI

 

 

Celý článek

Posvěcení kříže u svinovského kostela

22.11.2021 Svinov > aktuálně

Po kompletní renovaci v tuto neděli posvětil kříž u svinovského kostela P. Dr. Jan Czudek, delegát ad omnia ostravsko-opavské diecéze. Těší nás, že jsme k úspěšnému dílu také mohli přispět.Kříž byl v roce 1988 zřízen rodinnou Hrnčířovou v Dubí u „Hrnčířového“ později „Strnadového mlýna“. V roce 1931 byl přemístěn na současné místo. Letos je to tedy 100 let od jeho umístění v centru Svinova. 

Celý článek

Územní studie Svinov - Polská, Mongolská

29.09.2021 Svinov > aktuálně

V úterý 21.9. proběhlo veřejné představení územní studie Svinov - Polská, Mongolská. Studie představila urbanistické řešení nezastavěných ploch mezi Svinovem a 5. porubským obvodem.

 

Celý článek

Nová výsadba kolem chodníku u školky na ulici Stanislavského v městském obvodu Svinov

27.04.2021 Svinov > aktuálně

Podařilo se zrealizovat jeden z našich projektů - novou výsadbu kolem chodníku u školky na ulici Stanislavského. Věříme, že bude dlouho těšit zraky kolemjdoucích navíc se sladkým bonusem v létě.

 

Celý článek

První domácí ples

01.03.2021 Svinov > aktuálně

Městský obvod Svinov připravil ples, na který jste byli všichni srdečně zváni v pohodlí vašeho domova.

 

Celý článek

Víte, že... svinovská sýpka je třetí nejstarší stavbou v Ostravě

15.10.2020 Svinov > aktuálně

Aspoň takto se to ve Svinově traduje. Pojďme se alespoň „na nádech“ ponořit do její historie a zjistit, jak to s tím stářím je. Jak je obecně známo, nejstarší písemná zmínka o Svinovu pochází z roku 1265, kdy je Schönebrunne zmíněn v listině olomouckého biskupa Bruna jako klášterní ves cisterciánského kláštera ve Velehradě.

Celý článek

Krátké shrnutí nejdůležitějších projektů ve Svinově

10.07.2020 Svinov > aktuálně

Připravili jsme pro vás krátké shrnutí nejdůležitějších projektů ve Svinově. Vše, co naši zastupitelé Michal Lach a Tomáš Pastrňák s naším místostarostou Danielem Žitníkem, dokončili a jaké vize mají do druhé půle:

 

Celý článek

Diskuze o názvu projektovaného sportovního areálu ve Svinově

15.06.2020 Svinov > aktuálně

Na posledním jednání zastupitelstva městského obvodu Svinov proběhla diskuze o názvu v současné době projektovaného sportovního areálu za objektem školní jídelny ZŠ Bílovecká 10. Tento byl již dříve usnesením zastupitelstva MOb Svinov 0040/ZMOb-Svi/1822/6 pojmenován „Sportovní areál Slezák“. Jedná se o historický název sportovního klubu založeného v roce 1922, který v dané lokalitě působil. Protože věříme, že je důležité obnovovat staré místní názvy a v tomto případě navíc upozornit na bohatou sportovní historii Svinova, iniciovali jsme toto pojmenování.


Celý článek

Nová sportovní hala ve Svinově

28.11.2019 Svinov > aktuálně

Svinov se po 21 letech konečně dočkal nové „sokolovny“. Ta stará vyhořela v roce 1998. Během těch uplynulých 21. let byl nejprve převeden pozemek včetně ruiny původní stavby ze Sokola na obec. Pak následovala demolice, projekční práce, dlouhá etapa shánění finančních prostředků a následně samotná realizace sportovní haly. 

Celý článek

Nové dopravní hřiště ve Svinově

09.09.2019 Svinov > aktuálně

Za účasti bývalého radního pro dopravu JUDr. Lukáše Semeráka, našeho místostarosty městského obvodu Ostrava Svinov Ing. Daniela Žitníka a zastupitelů Ing. Michala Lacha a Ing. Tomáše Pastrňáka jsme v pátek dne 6. 9. 2019 slavnostně otevřeli nové dopravní hřiště ve Svinově! 

 

Celý článek

Ve Svinově už hlásí první úspěchy v návratu opylovačů!

04.06.2019 Svinov > aktuálně

V souladu s naší snahou o zvýšení biodiverzity životního prostředí, jsme se rozhodli pro změnu v managementu údržby některých travnatých ploch. 

Celý článek

Hmyzu už začíná zvonit umíráček

18.02.2019 Svinov > aktuálně

Problémy s nečištěním životního prostředí se netýkají pouze lidí ale i například hmyzu, který prokazatelně ubývá. K této problematice se vyjadřuje náš místostarosta Ostravy-Svinov Daniel Žitník.

 

Celý článek

Balónková cyklojízda

Svinov > aktuálně

Srdečně Vás zveme v úterý 2. října na lampiónovou cyklojízdu Svinovem.

Celý článek

Komunální volby 2018 - Svinov

15.08.2018 Svinov > aktuálně

Kandidátem na starostu obvodu Ostrava – Svinov je Ing. Daniel Žitník. V zastupitelstvu tohoto obvodu je Ostravak zastoupen od roku 2014.

Celý článek
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem