Zmizí další proluka v centru Ostravy

15.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Město připravuje prodej pozemku o velikosti 1400 metrů čtverečních v historickém jádru Ostravy v sousedství nových laubů. Plocha naproti Divadlu loutek Ostrava zatím slouží jako uzavřené parkoviště. Prodej ještě musí posvětit zastupitelé.

 

Na pozemku, který sousedí s plochou, na níž vznikne multifunkční dům Nové lauby, by podle představ vedení města mohla být postavena budova s kancelářemi nebo ordinacemi.

Oživí se centrum Ostravy a zaplní se proluky po bývalé zástavbě. Je vytipováno několik lokalit v majetku města a další po privátních majitelích. Investorem pozemků u domu na rohu Biskupské a Kostelní ulice je městský obvod, pozemky u nových laubů  budou nabídnuty investorovi. V těsném sousedství vznikne multifunkční dům Nové lauby, bude na investorovi a architektech, jaké návrhy využití pozemků  předloží.

Nabídková cena parcel bude 14 milionů korun, tj. deset tisíc korun za metr čtvereční. Protože se jedná o historické centrum a památkovou zónu, město stanoví poměrně přísnou regulaci stavby co do výšky a prostoru. Bude hodnocen  účel využití plochy, způsob parkování a také finanční způsobilost investora. Kromě kupní ceny musí investor počítat i s tím, že zřejmě bude muset zčásti platit archeologický průzkum lokality.

Investor nezíská pozemky okamžitě. Nejdříve dostane právo stavby na městském pozemku a až bude stavba v určité fázi rozestavěnosti, město na něj pozemky převede. Vedení města tím chce zabránit vzniku nedostavěných objektů anebo tomu, že by investor namísto stavění provozoval na městských pozemcích parkoviště, jak se v minulosti již stalo. Investor se ve smlouvě s městem zaváže k řadě rozvazovacích podmínek a v případě jejich nesplnění, přejde pozemek automaticky zpět na město. Důležitým bodem je, že investor musí na pozemcích strpět archeologický průzkum a zčásti jej také hradit.

Zájemci budou po schválení záměru zastupitelstvem své nabídky podávat do konce července.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem